Home Medyum Gözüyle Yıldızname

Medyum Gözüyle Yıldızname

by Zeynel Eroglu

Medyum ve Gezegensel Konum – Medyum ve Güneş – Medyum ve Enerji Dolu Mars – Kuyruklu Yıldızlar Hakkında Bilgi Medyum Gözüyle – Medyum Gözüyle Yıldızname – Zorlu ve Medyumlara Düşen Görevler – Yıldıznameci Medyum


Medyum Gözüyle Yıldızname

images (28)Yıldızname astroloji bilimiyle özdeşleştirilir. Yıldızname ve astroloji arasında he ne kadar belirli farklılıklar olsa da esas şekilde ikisi de burçlar ve yıldızlarla allakalıdır. Yıldızname adında da anlaşılabileceği gibi yıldız ve burçlarla ilgili yorum yapan bir ilim olarak niteleyebiliriz.

Yıldıznamenin Türk-islam felsefesinde fazla büyük bir yeri vardır.
Bu felsefede yaşam bulmuş ve bilhassa Osmanlı Devleti döneminde çok aşırı gelişme sergilemiştir. Yıldızname insanların doğumlarından ölümüne kadar yani insan hayatı boyunca başına gelen, istikbal olan ve geçirebileceği kazalar, hataları içerisinde barındırmakta. bununla birlikte yıldıznamede bunun yanısıra şahısların başına gelebilecek ve istikbal hastalıkların parasal veya manevi tedavi alternatifleri belirlenmiştir.
Buradaki ekonomik hastalıktan kasıt tıbbi yani fiziksel hastalıktır. Bu tarz tıbbi hastalık çeşitleri adına yıldızname içerisinde otlar ve bitkilerden oluşan karışım ve macunlar tedavi yöntemi şekilde bulunmaktadır. Bu tedavi yöntemlerini yıldızname önermektedir ve bu yöntemler şaşırtıcı biçimde epey bir faydalı olmakta.
Manevi hastalıklardan kasıt ise kişinin ruhi haliyle ilgili bir şeydir.

Bu durumda kişiler doğumu esnasında bir müsibetle doğmuş olabilirler. bunun yanında kişiye konulan ismin kendisine iyi gelmemesi de manevi anlamda hastalıklara örnek olarak gösterilebilir yahut insanlara cin ve peri değmiş olabilmektedir ve büyü de hazırlanmış olabilmekte. işte bütün bu hallere da yıldızname bir çözüm olmuştur ve çözüm olacaktır.