Home Medyum ve Gezegensel Konum

Medyum ve Gezegensel Konum

by Zeynel Eroglu

Medyum ve Gezegensel Konum – Medyum Ve Güneş – Medyum ve Enerji Dolu Mars – Kuyruklu Yıldızlar Hakkında Bilgi Medyum Gözüyle – Medyum Gözüyle Yıldızname – Zorlu ve Medyumlara Düşen Görevler – Yıldıznameci Medyum


Medyum ve Gezegensel Konum

images (4)Medyumların hasas calışmalarında Göründüğü kadarıyla rapor hazırlanırken ve testler oluşturulurken objektiflikten uzaklaşma korkusuyla, gereğinden öte objektif kalınmış ve tam her deneğe 104 soru sorularak, ruhsal bozukluk tanımlamalarıyla, astrolojik kişilikler arasında bir paralellik kurulmaya çalışılmış.İkizler Burcu insanı adına “diri” yani “Merküryen” tip denilmiş ama bu burcun temel niteliği olarak kabul edilen çok aşırı duygusallık ve fazla değişken duyguların zenginliği ön plana alınmamış.

halbuki ikizler öncelikle bu sözcüklerle tanımlanabilir ve duyguların değişkenliği öylesine sınırsız ve hızlıdır ki, aslı gözden irak tutulamaz.

Elbette ki rapordaki tanımlamalar reddedilemez veya gerçek dışı şekilde görülmemelidir lakin şayet astroloji ile bir bütünlük ve ya en azından müşterek bir yön yada asgari bir hem fikirlilik aranıyorsa daha dikkatli ve daha esnek olunmalıdır.

Raporun etkisi sanıldığından fazla olacak ve bazı psikiyatristler nedeni ile fazla ciddiye alınacağından, astroloji kitaplarının bilimsel çevrelerdeki satışı da artacaktır. organik ki bu arada da, psikiyatrların ve psikologların çoğu astrolojinin varlıklı ve inanılmaz dilini keşfedecekler; Rapordaki orijinal DSM terminolojisinin yanısıra, astrolojiden de çok şey öğrenecekler; örnek olarak şu beş ayrıcalığı ele alalım; “Vicdanlı Başak-Yalnız ve fedakar Balık-diri ikizler ve maceraperest Yay” Herbiri ötekisini uyarıyor benzeri ama bu tiplerin iç bilinç alanlarında ortaya çıkan benzer vurgular, aslında kişiliğin negatif yönlerini oluştururlar; işte bu karmaşık cümle astrolojinin en mühim analiz olgusu olan “gezegensel açılar”ın etkileri anlamına geliyor.

Örnek olarak Kare Açı, bu tipler arasında güçlü bir enerji oluşturacak ve bir tür meydan okumaya sebep olacaktır ama aynı sürede da söz konusu kişisel özellikler zayıflayacak ve hatta durağanlaşacaktır. Hatta daha da ötede, aynı karakteristikler benlik bozukluklarıyla bütünleşecektir.