Home Genel Merih Akalin

Merih Akalin

by Zeynel Eroglu
0 comment

Vedic (Hint) Astroloji eğitimimi Saygıdeğer Hanımefendi Merih Akalın’dan aldım.

Eskişehir Yeni Kolej’den sonra İstanbul Üniversitesi Prehistorya ve Arkeoloji bölümünü bitirdi. İlk Çağ Tarihi, Bizans Sanatı, Psikoloji ve Pedogoji sertifikaları aldı.

Hürriyet Gazetesinin düzenlemiş olduğu yarışmada Türkiye 3. güzeli seçildi. Comitée Français d’Elégance’ın davetlisi olarak Fransa, Almanya, Belçika’da Uluslararası mankenlerle ünlü Maison’ların Haute Couture defilelerine katıldı.1975’de kurulan Başak Gürsoy Mankenlik Ajansında, yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlarda onbeş yıl çalıştı.

1984’de Haldun Dormen’in teklifiyle “Hotel Paradiso” oyununda rol aldı.Gülriz Sururi’nin “Tiyatrocu”adlı eserinde oynadı. Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda üç yıl süreyle kurslara katıldı. Çeşitli sinema filmleri ve TV dizilerinde rol aldı. 1985’de, iki yıl müzik çalışmaları yaptı.merih-akalin

1984’den itibaren Maharishi Transandantal Meditasyon, ve Sidhi (Yogi Uçuşları) teknikleri uygulamaktadır. TM hareketinin tüm kurslarını (Veda Bilimi, Yaratıcı Zeka Bilimi, Ayurvedik Nabız Okuma, Maharishi Jyotish I-II, Tam Bilgi, Mükemmel İnsan) tamamladı. Uluslararası barış konferanslarına katıldı. DFAstrolS Hakan Kırkoğlu’ndan Batı Astrolojisi sertifikası aldı ve Klasik Astroloji çalıştı.

Merih-Akalin-Zeynel-Erogluİnternasyonel Dirah Akademisi Uygulamalı Vedik Astroloji kursu sertifikası aldı. Usui Reiki Advanced Master olup, Reiki I. ve II. dereceleri eğitim vermektedir. Prosperity&Abundance Reiki uygulayıcısıdır. Halen ,MBAT (Maharishi Transandantal Meditasyon Derneği), Astrobil (Astroloji Birliği Derneği, yönetim kurulu üyesi), ve CASOD (Çağdaş Sinema Oyuncuları Derneği), ve Arkeolojiyi Sevenler Derneği üyesidir. Hint ve Batı Astrolojisi danışmanıdır.

2004 yılında Dirah Academy İnternational’da Vedik Astroloji ve Batı Astrolojisi-Kişisel Gelişim- bölgesel Türkiye öğretmeni olmuştur.

merihakalin.com ve dirah.org/turkiye.htm sitelerinden kendisine ulaşılabilir.

İlgili Yazılar

Leave a Comment