Home Merkür

Merkür

by Zeynel Eroglu

Ay – Güneş – Jüpiter – Mars – Merkür – Neptün – Pluton – Satürn – Uranüs – Venüs
Gezegenler Anahtar Kavramları – Ters Yönde Giden Gezegenler – Sabit Yıldızlar

MERKÜR

Merkür 1. evde konuşma kabiliyeti, çabuk anlama ve iyi ifade edebilmeyi işaret ederken, 2. evde ise para ve maddi konularda iyi düşünebilmek üzerinde durmaktadır.

merkur
1. EVDE: Konuşma kabiliyeti, çabuk anlama, iyi ifade edebilme, düşündüğünü kabul ettirme çabası ve olan biten hiçbir şeyi gözden kaçırmama, çevreye ilgi ve merak. Çocuksu bir haşarılık hoşluk verir.

2. EVDE: Para ve maddi konularda iyi düşünebilme, somut değer yargıları, iş ve kazançlar üzerine yoğunlaşma, zekice ve pratik düşünebilme.

3. EVDE: Çok zeki, hazırcevaplık, sorunlara kısa vadede mantıklı çözüm getirebilme, çabuk konuşma, gevezeliğe meyil, kararsızlık, haberleşme, fikirsel iletişim alanlarına ilgi.

4. EVDE: 4. evde Merkür aile, ebeveynle ilgili konularda yoğunlaşma, akıl danışmanı, anne-baba iletişim kurabilme, geçmiş kuşaklarını araştırma.

5. EVDE: Yaratıcı konuşma, artistik kabiliyet, sunuculuk, konuşma yeteneği, çocuklarla ilgilenmekten zevk alma, kumar borsa gibi riskli konulara merak, birkaç sevgiliyi birden idare edebilme.

Merkür Hakkında Detaylı Bilgiler

6. EVDE: Çok detaylı konuşma, gereksiz ayrıntılara dalarak ana mevzudan uzaklaşma, kendine düz bir yol çizmede zorlanma, yeniliklere ilgi, giyim, sağlık, temizlik konularına önem verme, hareketli bir yaşam.

7. EVDE: Merkür, bu evde İnsan ilişkilerinde başarılı olma, ortakla çalışabilme, evlilikte fikirsel uyum arama, mantık evliliği, insanların arasını düzeltebilme.

8. EVDE: Madde ötesi konulara yöneliş, gizlilikten hoşlanma, olayların, kişilerin ardındaki sırları keşfetme, miras hukuk, devlet işleri ile uğraşma, yakın çevreden birinin erken ölümü, kızgın olduğu kişilerden lafla öç alma.

9. EVDE: Yüksek öğrenim yapma veya kendini yetiştirme, din ve felsefe gibi konularda bilgi sahibi olma ve bunları yayma, değişik kültürleri tanıma, bilgi, görgü kazanma gayesiyle uzun seyahatler.

10. EVDE: İş alanlarında, politikada, insan ilişkilerinde yaratıcı düşüncelerle dikkat çekme. Ancak destekleyici etkiler yoksa fikirleri uygulama alanına sokamama, edebi konuşmalarla insanları etkileme gücü.

11. EVDE: Bu evde Merkür dostlukları, arkadaşlıkları önemseme, fikirsel olarak anlaşabileceği arkadaş seçme, karşılıklı alışveriş yapabilme, amaçlara, ideallere ulaşma için yeni yöntemler, fikirler geliştirme, araştırma ve keşfetme üzerinde durmaktadır.

12. EVDE: İç alemde hareketlilik, sürekli değişiklik, hissettiklerini sözle ifadede zorlanma, fikirlerde duygusal etkiler, dost gibi görünen gizli düşmanlar, yumuşak açı desteği varsa, hissederek konuşabilme ve yüksek başarı, sezgi yollu isabetli karar verebilme.

Astroloji Merkür konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…