Home Genel Muska Yada Vefk Taşıma

Muska Yada Vefk Taşıma

by Zeynel Eroglu
0 comment

Vefk yahut muskalar hazırlanırken ayet ve Allahın esmaları ya da kutsal işaretler ya da yazılar kullanıldığından muhakkak belden aşağı takılmazlar.
Dikkatle muhafaza edilmelidir yere düşürülmemeli , rastgele bir yere atılmamalı, suya değdirilmemeli,iğne benzeri delici aletlerle delinip zarar verilmemeli vede devamlı taşınmalıdır bunlar işlemin bozulmasına sebep olur.Vefkler ve ya muskalar yapılış maksatlarına göre vücudun çeşitli yerlerinde taşınabilir bunu yapan hocanın vereceği bilgiler doğrultusunda netleştirirsiniz.
çoğunlukla sağ göğüste ,sağ kolda yada boyunda menkul fakat kesin olarak nerede taşınacağı yapılan işleme bağlıdır. Rızık bolluk için yapılan bir vefk ve ya muska cüzdanda taşınabilir ancak cüzdanı arka cebinizde taşımanız doğru olmaz sebebiyse üzerine oturmuş kalıyorsunuz.
yine vefk ve ya muskalar üçgen dikdörtgen yada kare biçiminde katlanarak naylona,muşambaya yahut balmumuna hava ya da su geçirmeyecek biçimde sarılarak tütsülenerek muhafaza edilir. Dilerseniz vefk yada muskanızı ten kılıfa geçirebilirsiniz böylelikle daha iyi korunmuş olacaktır.
Bu şekilde sarılan vefk ya da muskalarla banyoya tuvalete,lavaboya girilebilir ancak duş alırken çıkarılır çıkınca yine takılır.Muska ve ya vefkinizi taşırken herdaim temiz ve gusül abdestli olmalısınız.

İlgili Yazılar

Leave a Comment