Home Genel Nazar Duası Nedir?

Nazar Duası Nedir?

by Zeynel Eroglu
0 comment

Nazar duası, nazarlardan korunmak için okunması gerekli olan dualardır.

Nazarı değen kimse veya herkes, beğendiği bir şeyi görünce Mâşâallah demeli, ondan sonra o şeyi söylemelidir. Önce Mâşâallah deyince, nazar değmez.

Hadis-i şerifte, “Hoşa giden bir şeyi görünce, “Mâşâallah la kuvvete illa billah” denirse o şeye nazar değemez” buyruldu. (Beyheki)

Nazardan korunmak için Ayet-i Hırz denilen ayetleri okumalı ve üzerinde taşımalıdır. Nazar duası

Bir kadın, ürününe nazar değmemesi için ne yapacağını sorunca, Resulullah, “Tarlaya hayvan kafası as, bakan kimse, önce bunu görüp tarladaki ürünü sonra görür” buyuruyor. (Redd-ül-muhtar)

İmam-ı Rabbani hazretleri, talebeleri ile, uzak bir yere giderken, gece, bir handa kaldılar. İmam-ı Rabbani yanında bulunan talebelerine dönerek:

“Bu gece bir bela zuhur edecektir. Besmele ile “Bismillâhillezî lâ yedurru me’asmihi şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüves-semî’ul alîm” duasını üç defa okuyun” buyurdu. Nazar duası

Gece büyük yangın oldu. Her odada eşyalar yandı. Duayı okuyanlara bir şey olmadı. Dert, bela, fitne, hastalık, nazar, sihir ve zalimlerin şerrinden korunmak için, sabah akşam, İmam-ı Rabbani hazretlerinin bildirdiğini hatırlayarak, 3 defa okumalıdır. Nazar duası

İlgili Yazılar

Leave a Comment