Home Genel Nazardan Nasıl Korunuruz

Nazardan Nasıl Korunuruz

by Zeynel Eroglu
2 comments

Nazardan nasıl korunuruz konusu ve Nazardan nasıl korunuruz hakkında tüm bilgiler…

Nazardan Nasıl Korunuruz ;Bu durumda bizlere düşen önlem almaktır. Bunun birçok yolu var.

Nazarlık takabilirsiniz. Kendinize ve eşyalarınıza. Mavi renkli nazarlık taşları zararlı ışınları emer.

Ayetler okuyup üzerinizde taşıyabilirsiniz. Böylece üzerinizde bir kalkan taşımış olacaksınız. Ancak bu kalkanların ehliyetli birileri tarafından yazılmış olduklarından emin olmalısınız.

Şu ayetler Nazar için oldukça faydalıdır. Aslında sadece Nazar için okunan dua-sure var ise de ben burada çok bilinen, namazlarda da okunan Muavvizeteyn surelerini tavsiye ederim. Çünkü tecrübelerimle sabittir.

“Nazardan ve hummadan başka şeyde okuma yoktur” hadis-i şerifine dayanarak Kur’an-ı Kerim okumak ve dua etmek tavsiye edilmiştir. Bu sebeple Salih bir mü’minin nazar ve göz değmesine karşı Ayete’l Kürsi, Fatiha, İhlas, Felak, Nas, Kalem sûresinin 51. ve 52. ayetleri, ezan ve Kur’an’dan bildiği herhangi bir ayet ve sûreyi okuması veya temiz nefes sahibi kişilerin dili ile okunması Resulullah’ın müsaade ettiği okuma ile tedavi şeklidir.

Bu sebebe sarılarak, nasıl yapacaksınız.? Önce nazara uğramış olan kişinin karşısına geçerek; bütün iyi niyetiniz ve sevecenliğinizle kişinin anne ve kendi adını öğreniniz. Ve şöyle niyet ediniz.

Niyet ettim falandan olma (anne ismi) falanın (okunanın ismi) derdinin define Ella Talu ileyye ve tuni müslimin innehu min süleyman ve innehu Bismillahirrahmanirrahim..!

Surelerin aslı malumunuz Arapçadır. Ben burada bilmeyenler için Türkçe okunuşunu veriyorum. Her sureyi 3 kez ve katları şeklinde okumalı ve bitiminde okuduğunuz kişinin yüzüne üflemelisiniz. Şifa Allahtan kolay gelsin.

FELAK SURESi

Bismillahirrahminirrahim

Kul e-uzu bi-Rabbil-felak. Min şerri ma halaka Ve min şerri gasikin iza ve kab. Ve min şerrin neffasati filukad. Ve min şerri hasidin iza hased.

NAS SURESİ

Bismillâhirrahmanirrahim

Kul e-uzu bi-Rabbin nâs. Melikin­nâs. İlâhin-nâs. Min şerril-ves vasilhan­nas. Elleziy yüves visü fiy sudürinnas. Minel-cinneti ven-nas.

İlgili Yazılar

2 comments

burak B 22/12/2021 - 10:24

Çocuklugumdan beri beraber oldugum nişanlım benı terk ettı napıcagımı bılmıyorum hergun aglıyorum Medyum zeynel hocam yardımınızı istiyom

Reply
Zeynel Eroglu 22/12/2021 - 14:47

Merhabalar +90 533 594 25 77 Whatsapp iletişim hattımızdan konu hakkında bize ulaşın.

Reply

Leave a Comment