Home Genel Nekromansi

Nekromansi

by Zeynel Eroglu
0 comment

Nekromansi, halk dilindeki ruh çağırma tekniği olarak bilinen ve tarihsel fazla eski zamanlara dayanan bir tür düşünce sistemine bağlı akımdır. Eski zamanlarda şuursuz bir şekilde de olsada uygulanabilen bu düşünce tekniği 15. Yüzyıldan sonra zamanın medyumları yönünden kağıda geçirilip, bu fikir akımı üzerine çeşitli çalışmalar yapılırdı.

Zamanımızda medyumluk seviyesine yükselen kişilerin olduğu birçok ülkede denenen bu yöntemin doğruluğu kati olarak bilinmesede, halk içinde gerçek olduğu düşünülmektedir. lakin bilim açısından hala kabul görmemiş, efsanevi yöntemlerden bir tanesi olarak görülmektedir.

Nekromansi, sırf maneviyatı kuvvetli şahıslar sebebi ile yapılabilen ve doğuştan bir kabiliyet gerektiren bir özelliktir. ancak şimdilerde bilinçsizce bu işlemi yapabilen bazı kimselerde bulunmaktadır. lakin en doğru biçimde bu düşünce sistemini uygulayabilen kişiler medyumlardır.

Halktan bir tanesi tarafından yapıldığı takdirde insanın cinlenmesine ya da uğursuzluk getirmesine sebep olmakta. Nekromansi yönteminin halk arasında bilinen ve bazı medyumlarca onaylanmış olan yapılış yöntemi 29 adet kağıt ile yapılan ruh çağırma tekniğidir. Bu yöntemin uygulayışı ise şu şekildedir.

ilk önce 29 adet eş parçalar şeklinde olacak biçimde kağıdın kesilmesi ve karşınıza dizilmesi lazımdır. Bu kağıtların her birine sırasıyla Türkçe alfabesindeki harfler yazılmalıdır. Bu kağıtlar örnek olarak adını verdiğimiz masalara koyulup, harf sırasına göre dizilmelidir. Meselanın üzerine bir fincan koyulmalıdır.

Meselanın üzerine yerleştirilen fincana başparmak konulup, merak edilen soru düşünülmelidir. Daha sonra ise iyice konsantre olunmalı ve sorunuzun cevabını verebilecek kişiyi odak noktanızın merkezinde düşünmeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra fincan istemsiz bir biçimde devinim edip, daha evvela hazırladığınız harfleri seçerek kelimeler oluşturur.

Buda sizin sorunuza çağırdığınız ruhun verdiği cevabı gösterir. ancak bu işlemler esnasında birçok risk ve menfi sonuç ortaya çıkabilir. Bu yüzden de bu işlem her zaman gerçek bir medyum yönünden yapılmalıdır.

İlgili Yazılar

Leave a Comment