Home Genel Parmak Yapınıza Göre Kişiliğiniz

Parmak Yapınıza Göre Kişiliğiniz

by Zeynel Eroglu
0 comment

Bunu bılıyormuydunuz  parmak yapınıza göre kişilik analizi İşte parmak yapınıza göre kişiliğinizParmak yapısının, bireyin kişilik özelliklerini yansıttığını biliyor muydunuz? işte parmak yapılarına göre kişilik yansıması…El parmaklarımız gündelik hareketlerimizi gerçekleştirmemizde kilit rol oynar.

Onlarla yazarız, onlarla çatal-bıçak utup yemek yeriz, onlarla birinin elini sıkarız.Parmak yapısının, bireyin benlik özelliklerini yansıttığını bilyor muydunuz?

ingiltere`de kısa zaman önce piyasaya çıkan `The Finger Book` (Parmak kitabı) adlı kitapta, kişilik özelliklerimizden cinsellik özelliklerimize kadar bilmediğimiz bir fazla şeyin parmak yapısı ve parmak uzunluğuna bağlı olduğu anlatım ediliyor.

işARET PARMAğı iLE YüZüK PARMAğı fazla mühim

Kitapta, işaret ve yüzük parmaklarının uzunluklarının, insanın kişiliği, sağlık durumu ve bazı konulardaki kabiliyetine göre değişiklik gösterdiği belirtilmiş.

beylerde yüzük parmağının işaret parmağından uzun olması, testosteron (erkeklik hormonu) seviyesinin yüksek bulunduğu anl¤¤¤¤¤ geliyor. eğer işaret parmağı, yüzük parmağından uzunsa, bu da Ostrojen (kadınlık hormonu) seviyesinin yüksek olduğunu gösteriyor.

Uzmanlar parmak uzunluklarının vücut ölçüleriyle orantılı olduğunu, ancak bu ölçümlerin de yapılan araştırmalar sonucu cinsellik ve benlik benzeri konularda kayda değer bulgular verdiğini söyledi.

Araştırmacılar, çoğu bayda yüzük parmağının işaret parmağından uzun olduğunu belirtirken, bazı beylerde de bu parmağın işaret parmağından kısa olduğunu, fakat bunun daha çok hanımlarda görüldüğünü söyledi.

işte kitapta yer alan ifadelerden birileri;

Yüzük parmağı, işaret parmağından uzun olan bir insan;

-Hassass ve dışa dönük biridir

-risk almaktan korkmaz

-Normal bir ferde göre daha agresif olur

-Müzisyenlik kabiliyetine sahip olur

-genel olarak solak olur

-Futbol, Basketbol ve uzun koşu gibi spor dallarında başarılı olur

-Hiperaktif ve anti sosyal olma ihtimali yüksek olur (küçükler için)

Yüzük parmağı, işaret parmağından kısa olan bir insan;

-çoğunlukla hanım olur

-idari işler, konut dekorasyonu ve sıhhat hizmetlerinde başarılı olur

-Erken yaşta meme kanseri riski taşır

-Erken yaşta yürek krizi riski taşır (erkek ise)

– Duygusal ve içine kapanık olur, korkuları ve kaygıları olur (çocuk ise)

-şizofren olma olasılığı yüksektir

-Konuşarak etkileme kabiliyeti yüksek seviyededir

İlgili Yazılar

Leave a Comment