Anasayfa Pluton

Pluton

tarafından Zeynel Eroglu

Ay – Güneş – Jüpiter – Mars – Merkür – Neptün – Pluton – Satürn – Uranüs – Venüs
Gezegenler Anahtar Kavramları – Ters Yönde Giden Gezegenler – Sabit Yıldızlar

PLUTON

1. evinde hareketli bir yaşamdan bahsedilen pluto, 4. evinde ise aile yaşamındaki sorunlara değinmektedir.
pluto
1. EVDE: Hareketli, olaylı, değişiklerle dolu bir hayat verir. Yaşamlarının bir döneminde kendilerini tamamen değiştirirler. Olgunlaştırır. Hırslı, istediğini elde etmeğe kararlıdır ve iradesi güçlüdür. Yapıcı güç yanı sıra yıkıcılık da verir. Güzellik vermez ancak çekicilik ve etkileyicilik verir. Özelliklerini dışa pek yansıtmaz. Anlaşılması kolay değildir. Soğuk ve gizemlidir. Gözler çok etkileyici olur.

2. EVDE: Bu evde Pluto, maddi değerleri elde etme hırsı verir. Paranın güç olduğu düşüncesi vardır. Böylece etrafını kontrol altında tutabileceğine inanır. Kazanç elde etme konusunda çok uyanık, kendi sezişleri doğrultusunda ve kendi kuralları ile hareket eder. Elindekileri kaybetme ve sıfırdan başlama tehlikesi vardır. Miras yolu çeşitli imkanlar elde eder. Ancak bu kolay olmaz. Geliştirdiği ve sıkı sıkıya bağlı olduğu değer yargılarına sahiptir. Hayatı anlamlı bir şekilde yaşamak ister. Genellikle içlerinde, belli etmedikleri bir korku hep pusudadır.

3. EVDE: Farklı bir düşünce tarzı vardır. İlginç, esrarlı ve anlaşılması güç konular ilgisini çeker. Aklın ve zekanın zirvesine ulaşmak isterler. Anlatımı, sözleri sert ve etkileyicidir. Bir konuyu kabul ettireceğinden eminse ortaya atar aksi halde hiç söylemez. Etrafı ile pek geçinemez. Fikirleri yüzünden hayatının her döneminde zorluklarla uğraşmak durumunda kalır. Zeka güçleri ile insanları etkileyip, görüşlerini değiştirebilirler. Öğrenim yıllarının ilk devrelerinde olsun, yakın akraba, arkadaş, komşularla olsun sorunları hep olur. Ayrıca kendilerine yapılan kötülükleri de asla unutmazlar.

4. EVDE: Aile yaşamı sorunludur. Bu evde Pluto, anne, baba ile çeşitli fikir ve davranış ayrılıkları vardır. Çocuklukta pek çok rahatsız edici duygular yerleşir. İlerde bunları atma çabası ile sıkıntılar yaşarlar. Her konuda sözünün geçmesini ister. Sorunların kaynağı kendisi olsa bile bunu asla kabul etmez. Ev ve aile konusunda kesin değişiklikler yapmak zorunda kalabilirler. Her zaman mutlu bir aile özlemi duyar. Çocukluğunda annesini veya babasını bir şekilde kaybeder. Buna sebep ölmeleri veya anne babanın ayrılması olabilir. Hayatını sil baştan kurmak zorunda kalabilir. Erken yaşta olgunlaşır. Tabiata karşı olağanüstü bir şekilde bakar, gizemlerini keşfetmek isterler. Bu amaçla çalışmalar yaparlar.

5. EVDE: Sevdiklerine tam hakim olmak ister. Baskılı davranışlar yüzünden çeşitli sorunlar oluşur. Sevdiği kimselerin uzaklaşmasına sebep olur. Kendisinin çok önemli biri olduğuna inanır ve herkesin de öyle görmesini isterler. Bu istek ihtiras haline bile dönüşebilir. Son derece gururlu olup, asla zayıf pozisyonlarda kalmağa dayanamazlar. Gençliğini kaybetmek onların en büyük korkusudur. Değişik zevkleri, sanatsal görüşleri ve alışılmamış ifade tarzları vardır. Anlaşılması zor eserler yaratabilirler. Kumar gibi riskli bir atılım sonucu tüm varlığını kaybeder. Veya bu yollu umulmadık kazançlar elde edebilir. Dost bildiği kişilerden zarar görür. Çocuklardan kaynaklanan sıkıntılı tecrübeler yaşarlar.

6. EVDE: Bu evde bulunan Pluto, sağlık konusu önem kazanır. Bedensel kayıplara uğranabilir. Hasta olma riski yüksektir. Titiz, takipçi, araştırıcı, hastasına değer veren iyi bir doktor olabilir. İlaç konusunda yeni buluşlar yapabilir. Hastalık tedavisinde madde ötesi güçlerden yardım alabilir. Bu konuda sezgilerde güçlüdür. Hastalıktan çok korkar ve kendini çok dinler. Hastalıklarıpsikolojik kökenli olabileceğinden, çoğu zaman fiziki tedaviler fayda vermez. Günlük hayatları çok hareketli ve yıpratıcıdır. Azlarla tatmin olmadıkları için hep savaşmak zorundadırlar. Basit konuları bile problem haline döndürmede birincidirler. İşine oldukça düşkün ve genellikle başarılıdır. Kendini yıpratırcasına, büyük bir enerji ile çalışabilirler. Bir evvelkini eski kabul edip hep yeni metotlar geliştirme peşindedirler. Bedenini derinlemesine keşfedip, ruh ve beden ilişkisi kurabilirler. En ince ayrıntıları yakalama, analiz edebilme becerisi vardır.

7. EVDE: Evlilik, ortaklaşa çalışmalar, işbirlikleri sorunlu olur. Tek başına yapılan çalışmalar daha iyi sonuç getirir. Evlilikte anlaşmazlıklar, geçimsizlikler bitmez. Ayrılık kesindir. Eşin aniden ölmesi de söz konusu olabilir. Karşı tarafı bir şekilde ayrılmak zorunda da bırakabilirler. Kendindeki hoş olmayan özellikleri beraber olduğu kişiye yansıtarak karşısındakinde görürler. Veya kendilerinde olan kötü halleri başkalarında da varsa endişesine sahiptirler. Etrafına karşı baskıcı ve zorlayıcıdır.İnsanın düşmanları olur. Ortak çalışmada daima güçlü ve ipleri elinde tutan taraf olmak isterler.

8. EVDE: Sezgileri çok kuvvetlidir. Olacakları önceden kestirebilir. Dini, felsefi, ilmi konular ilgisini çeker. Bunların farklı yönleri ile ve derinlemesine ilgilenebilir. Yaşamın, hayatın, doğanın sırlarını çözmek ister. İçlerinin gizli bir köşesinde ölüm korkusu yatar. Cinsel yönden doyumsuzdur. Bu yolda manevi güçleri kullanmak ister. Enerjiyi kullanamazsa saldırgan olması kaçınılmazdır. Zor durumlarda soğukkanlı ve becerikli davranır. Kriz zamanlarında çok başarılı olurlar. Başkalarına yardım ederler. Enerjilerini iyi kullanabilirlerse, erişilmesi güç başarıların sahibi olurlar. Kendi çalışması dışında hazır paraya sahip olur. Parayı kullanmada becerikli değildir. Parasız kalma korkusu vardır. Ölümcül deneylere girişebilir veya isteği dışı ölümle yüz yüze gelerek hayatın gerçek değerini idrak edebilme şansını yakalayabilir.

9. EVDE: Din konusu ilgisini çeker. Derinlere girmeğe müsaittir. Zaman içinde araştırıp, deneyip, öğrenerek belli bir anlayışa ve idrake ulaşabilir. Yaşamın sırlarına ulaşabilmek için fikir yolculuklarına dalabilirler. Yeni ve farklı konular ortaya çıkarabilir. Vardığı noktada doğru veya yanlış, inancı çok kuvvetlidir. Bunu başkalarına yaymada zorlayıcı ve fanatiktir. Sosyal, ahlaki konularda önder olmak ister. Devrimci bir karaktere sahiptir. Dini önder olmaya adaydır. Kardeş ve arkadaş ilişkileri karşılıklı zarar verici olur. Uzun yolculuklarda zorlu deneyler yaşayabilir.

10.EVDE: Ne yapacağı konusunda iyi karar verir. Seçtiği meslekte hırslıdır. Başarılı olmak için her imkanı kullanır. Doğru veya yanlış olmasına önem vermez. Sert etkiler yoksa insanlığa yararlı, yönlendirici, başarılı önder olur. Yenilikler getirir. Aksi halde acımasız, bencil, zorla dediklerini yaptıran bir diktatör olur. İyi veya kötü kendisinden bahsedilen tiplerdir. Mesleki kayıplara uğrayabilir. İşini tamamen kaybedip sıfırdan başlamak zorunda kalabilir. Vur deyince öldüren tiplerdir.

11. EVDE: Yüksek amaçları, erişilmesi güç hedefleri vardır. Hırsı hayal kırıklığına sebep olur. O zaman etrafına zarar verebilir. Küçük düşmeğe, başkalarının kendine tercih edilmesine katlanamaz. Dostluklar, arkadaşlıklar önemlidir ama zaman içinde onlara üstünlüğünü gösterme ve hükmetme gibi davranışlar, onların uzaklaşmasına neden olur. Keskin zeka ve sezgi gücü çeşitli buluşlar yapmağa müsaittir. İnsanlık için çalışmaktan hoşlanır. Çok güçlüdür. Aklını ustalıkla kullanır. Planlarını varmak istediği hedefe ulaşana kadar belli etmez. İnsanların engeller çıkaracağından korkar. Erişemeyeceği arzularını gördüğü zaman, onlardan tamamen vazgeçip, yeni hedefler belirleyebilir. Emin olduğu konularda ise asla taviz vermez.

12. EVDE: Ruhsal sorunlara imkan verebilir. Sevildiğini, istenildiğini, güçlü olduğunu tatmin edici bir şekilde hissetmelidir. Yersiz, nedeni belirlenemeyen korkular, endişeler yaşatır. Hayata bakış açısı karamsarcadır. Duygusal doyuma ulaşması çok önemlidir. İç alemdeki karmaşıklığın sözlerle dışarı yansıması yanlış anlaşılabilir. Hissettikleri yaşadıkları başkaları için inanılmaz olabilir. Rüyaları çıkar. Duygular genellikle daima baskındır. Sezgi yönü kuvvetli olduğu için akılla varılacak noktaları daha rahat görebilir. Telepati, geleceği sezme, üst boyutlarla iletişime girebilme, soyut konuları hissedebilme gibi hassas yetenekler verir. Gizli düşmanlardan tehlike gelir. Uyuşturuculara meyletme görülmesi mümkündür.

Astroloji Pluton – Astroloji Pluton Nedir?

Astroloji Pluton – Astroloji Pluton Ne Demektir?

Astroloji Pluton – Astroloji Pluton Nasıl Olur?

Astroloji Pluton – Astroloji Pluton Kim Bilir?

Astroloji Pluton konusu ve Astroloji Pluton konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…