Home Rune Metodlari

Rune Metodlari

by Zeynel Eroglu

 Rune Hakkında Bilgi – Rune Metodları


Rune Metodları

une Metodları.

Tarihçede sabit bir metod olmamıştır, Rune´ların birileri tahta, tuğla ve ya taştan yapılmakta idi. doğal olmaları tercih edilir ama çağımızda plastikten yapılanları da kullanılıyor.Rune Açılışı Tarot´a benzetilebilir fakat ekseriyetle Tarot´da bulunduğu gibi titiz bir açılış biçimi yerine karıştırarak atma metodunun da kullanıldığı görülmektedir, bazı kaynaklarda Rune´ların aksi anlamlarının olduğu da belirtilir ama bu geleneksel değildir.

En önemli şey, sizin kendinize göre oluşturabileceğiniz bir metottur lakin bunu yapabilmek adına Rune´ları iyice öğrenmiş ya da anlamış olmanız lüzumludur. Küçük sayıda Rune´lardan başlayarak çok sayıda Rune kullanmaya doğru gidin. Yere koyu renkli tercihan siyah bir kadife örtü yayın sonra 3 ya da dört Rune seçerek yorumlamaya başlayın. Bunları taşların içinden rasgele seçebileceğiniz gibi, seçtirebilirsiniz de, şayet seçtiriyorsanız Rune´ları yüzleri örtülü olarak yere yayın ve ondan sonra o kişiyi çağırıp seçtirin.
Daha öte çalışmalarda 9 ve 12 Rune kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir başka yöntem, Rune´ları yine aynı kumaştan oluşturulmuş bir torbaya koyup, tombala çeker gibi çekmek ve ya çektirmektir, bu yöntem en geçerli ve doğru metod şekilde önerilir. Elinizdeki Rune´ların boyutları metodunuzu belirlemede kayda değer bir faktördür.
Tek sorular için tek bir Rune kullanın ve yorumlayın fakat bu soru hususi anlam taşıyan bir soru olmalıdır, alelade sorular adına kullanılamaz ve sık sık tekrarlanmamalıdır.
Rune´u keseden çektiğinizde bir an avcunuzda tutun, eğer yeterince ön egzersiz yapmışsanız Rune sizi etkileyecektir, soğuk veya sıcak bir etki sıkıntının sorulabileceğinin işaretidir, hiçbirşey hissetmiyorsanız bir öteki soruyu deneyin. üç Rune kullanılan çekilişlerde gelecekle ilgili bir konum yada pozisyon yahut olay sorusu sorulmalıdır. evvela birinci Rune´u çekin, yüzü kapalı olarak yere örtünün üstüne koyun, bu ilk Rune şu andaki durumu etkileyen geçmişteki etkendir, ikinci Rune şu andaki durumu gösterir ve ne yapılması gerektiğini önerebilir, üçüncü Rune ise yorumu en zor olan Rune´dur, kaçınması mümkün olmayan sonu simgeleyebilir, bu nedenle onu yorumlarken içgüdülerinizi çok iyi izlemelisiniz.