Home Genel Rüya Çeşitleri

Rüya Çeşitleri

by Zeynel Eroglu
0 comment

Rüya Çeşitleri farklı konu ve biçimlerde rüyalar üzerine bir derleme.

Rüya Çeşitleri

Rüya Çeşitleri

Sayfada Neler Var?

Programlı ve Açık Rüyalar

Rüya çeşitleri Programlanmış rüya görme fikri oldukça yenidir ve henüz yeterince araştırılmamıştır. Böyle bir rüyada kişi belirli simgeler ve düşünceler yoluyla özel bir düşü görmeye çalışır. Açık düşte ise bir defa düşten haberdar olduktan sonra onunla etkileşmeye uğraşır. Programlı ve açık düşler gece korkularını yenmek dışında kişisel gelişme sağlamak, ruhsal anlayış kazanmak ve yaşamınızı tamamlamak amacıyla da kullanılabilir. Programlanmış rüya için uyanık olduğunuzda kendinize bazı simgeler bulmalısınız. Simgeler çok belirsiz olmadıkça, bir yorumcuya gerek kalmadan kendi düşlerinizi yorumlayabilirsiniz.

Telepatik Rüyalar

Başka bir rüya tipi de, telepatik yolla başka biri tarafından oluşturulan ve sözcükler olmadan onunla haberleşmemizi sağlayan rüyadır. İnsan aklının, uykudayken “görünmez, hissedilmez” ve kendi bilinçaltımız ya da başka birinin enerji alanları tarafından oluşturulan bazı uyaranlara açık olduğu saptanmıştır. Rüya çeşitleri Telepatik rüyaya bir örnek de ölmek üzere ya da çok hasta olduğunu bildiğimiz kişilerle ilgili olanlardır. Bir çok kişi tam kaza sırasında bir neden yokken uyandığını ya da düşünde kazayı geçiren kişiyi gördüğünü bildirmiştir. Her iki durumda da düşü gören büyük olasılıkla yardıma ihtiyacı olan kişiden bazı mesajlar almaktadır. Genellikle telepatik rüyalar tanıdığımız kişilerle ilgilidir; ancak hiç tanımadığımız, hiç karşılaşmadığımız insanlarla da ilgili olabilir.

Cinsel Rüyalar

Berrak rüyalar duyarlılığı ve cinselliği, kimi zaman orgazm noktasına varacak kadar uyarır. Berrak ya da sıradan olsun, cinsel rüyalar yaratıcılığı canlandırır ve kendimizin çeşitli kısımlarımızla birleşmeyi sembolize eder. Eğer kendi cinsimizden biriyle seviştiğimizi görürsek, bunun anlamı, rüyada temsil edilen erkek ve kadının niteliklerinin yanı sıra kendi erkek ve dişi enerjimizle de birleştiğimiz demektir.

Karabasanlar

Çinlilerin dehşet ve korku rüyaları olarak adlandırdıkları bu tip rüyalar bizi kalbimiz hızla atarak, soluksuz kaldığımız bir şekilde uyandıran baskı altındaki duygusal enerjiyi açığa çıkarırlar. Bir karabasanla başa çıkmanın en iyi yolu mümkün olduğunca tekrar ona girip tehlike ile yüz yüze gelmektir. Yeniden rüya gördüğünüzü hayal edin. Enerjiyle karşılaşın ve onunla dost olun; onunla konuşmaktan korkmayın. Onu sorguya çekin, gerekirse rüya arkadaşlarınızı yardıma çağırın. “Kimsin sen? Nesin? Benim hangi duygumu temsil ediyorsun? Sana nasıl yardım edebilirim? Seni nasıl iyileştirebilirim? Sen bana nasıl yardım edersin?” Bir karabasan bizim ilgimizi ister ve bize korkularımızdan söz eder.

Rüya çeşitleri Kaçacak yerde ona doğru giderek onun tehditlerinin değişimini sağlarız ve korkularımızın üzerimizdeki gücünü elinden alırız. İnsanlar karabasanlar hakkında fazla düşünmeyi ve konuşmayı istemese de, bunlar insan ruhunun haykırışıdır. Özellikle onlarla uğraştığımız ya da onlardan kaçınmaya çalıştığımız zamanlarda suçluluk hislerimizi, korkularımızı, geçirdiğimiz sarsıntıları, çözülmemiş sorunları yansıtır. Bu nedenle karabasanlar güzel düşlerinizi yorumlamaktan daha önemli ve yararlı olabilir. Bilinçaltınız sizi bazı şeylere karşı harekete geçirmek için dürtüklemektedir. Kabuslarınızı yorumlarken geriye bakıp kendinizi bir düzene sokmanız gerekir. Bu kötü görüntülere neden olabilecek şeyleri düşünün. Örneğin tek başınıza seyrettiğiniz korku filmleri böyle düşler görmenize yol açabilir.

Göksel Yolculuk Rüyaları

Farkında olsak da olmasak da hepimiz rüyalarımızda uzay yolculuğuna çıkarız. Rüya çeşitleri İki tür uzay düzeyi vardır: güdüsel ve diğergam. Güdüsel olan fiziki olana yakındır ve duygu ve arzu ile yönetilir. Diğergam olanı daha yüksek bir duygu düzeyindedir; kendini tatmin yerine başkalarına uzanır, onları düşünür. Göksel beden insanın kusursuz fiziki bedeninin ruhsal karşıtıdır. Kısacası, kolumuz veya bacağımız eksikse göksel bedende bu tam olarak var olacaktır. Ölmek üzere olan bir insanın göksel bedeni çoğunlukla fiziki bedenin yakınlarında, hatta birini ölümden önce görmek isteği güçlüyse, uzaktan bile görülür. Arzu ne kadar güçlü olursa, göksel bedeni yansıtma yeteneği de o kadar artar. Pek çok kimse bu yolla resmi haber gelmeden çok önce savaşta kaybettikleri oğullarını, kocalarını ve sevgililerini görmüşlerdir.

Cinsellik Üzerine Kozmik Bir Rüya

Rüya Çeşitleri

Rüya Çeşitleri Nelerdir

Tanınmış rüya yorumcularından Charles Mcphee’den bir rüyayı yorumlaması istenir. Rüya şu şekilde görülmüştür: Terasa, 39 yaşında, eşinden boşanmış Amerika’nın Wyoming eyaletinde oturmakta olan genç bir kadındır. Bir gece uykusunda nasıl başladığını hatırlamadığı bir rüya görür. Hatırladığı, daha doğrusu rüyayı görmeye başladığında bir erkekle seviştiğini fark eder. Ve bu sevişmeyi izlerken sanki vücudumun dışında bir deneyim yaşıyordum. İkimizin de ruhlarını vücutlarımızdan ayrı olarak görebiliyordum. O an bedenlerimizin hissettiği her şeyi, ben de hissedebiliyordum. Fakat aynı zamanda da ikimizi spiritüel varlıklar olarak da görebiliyordum. Bedenlerimizin birleştiği alanda, ruhlarımızın bir enerji topu haline geldiğini görebiliyordum. Rüya çeşitleri Sevişmemiz bitip de ayrıldığımızda o enerji topu da iki eşit parçaya bölündü… O an sanki, kendimden bir parçanın onunla gittiğini hissettim…

Yüzüne baktığımda o seviştiğim erkek, bu güne dek hiç dikkat etmediğim, benim birkaç kat aşağımda yaşayan bir komşuma dönüşmüştü. Şimdi, o kişiyi her gördüğümde, sanki spiritüel varlığımın diğer tarafının onda olduğu hissine kapılıyorum…Acaba ben bu rüyayı fazla mı ciddiye alıyordum?… Tesadüf diyebileceğim bir şekilde bundan yaklaşık sekiz ay önce bir partideydik ve bazı şakalara hep beraber gülüyorduk…Fakat bir kısım arkadaşlarımız bu şakaları anlayamamışlardı…Orada bulunanlardan birisi, biz ikimizin aynı hamurdan olduğumuzu söyledi… Anlayışlarımız çok benziyordu…Onu büyük bir ağabey gözüyle görmek istiyordum ama, diğer yandan da fiziksel olarak bir çekim duyuyordum. Onu daha önce fark etmediğime inanamıyorum! Bu rüya sizce ne ifade ediyor dersiniz?… ”

Cinsellik Üzerine Kozmik Yorumu

Rüya çeşitleri Charles Mcphee’nin yorumu ise şu şekilde olmuştur : “Bu dünyanın dışında bir rüyaya benziyor. Sizin rüyanız,’bilinçsiz farkındalık’ a çok iyi bir örnek. Rüya aracılığıyla bazı şeylerin bilincine varmışsınız. Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse ; bu ilginç yabancıyı uzun süre önce fark etmişsiniz, ama ancak bu farklı rüya sizin ilginizi ona odaklamanızı sağlamış. Rüya çeşitleri Neden bu, o kadar uzun zaman aldı ? Belki sadece onu görmeden önce, çok meşguldünüz. Belki aklınızın bu sevgi çerçevesinin farkında değildiniz. Fakat beyninizin bilinçli kısmının uykuda olması, aklınızın geri kalanının (şuursuz tarafı) da tatilde olduğunu göstermez.

Zıt olarak şuursuz kısmınız uyanık ve notlar alıyor. Ve size acil bir mektup göndermiş ‘Rüya Ekspres’i ile… ve şunları yazmış o mektupta ; “Şşşştttt! Aşağıdaki şu adama bir daha bak! O bir harika!” Buradaki mesaj nedir ? Sanırım derin bir şekilde bir çok şey paylaşabileceğiniz bir arkadaş buldunuz. Ben olsam onunla daha çok ilgilenirdim. Ve eğer arkadaşlık yerini aşka bırakırsa, havai fişeklerle güzel bir kutlama yapabilirsiniz. ” Ne dersiniz, ilginç bir rüya ve ilginç bir yorum değil mi?

Daha fazla rüya çeşitleri makalemizi okumak için Astroanalizi ve Zeynel Eroğlu Rüya sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Leave a Comment