Home Genel Rüyalar Yön Gösterici Midir?

Rüyalar Yön Gösterici Midir?

by Zeynel Eroglu
0 comment

Rüyalar Yön Gösterici Midir? Görülen Rüyalar Ne Analama Gelir?

Hepimize şaşırtıcı gelecek bir gerçekle başlamak istiyoruz. Bilimsel olarak kanıtlanmıştır ki; Bir insan hayatının yaklaşık olarak 3’te 1’ini uykuda geçirir. Buda 60 senelik bir ömrün nerede ise 20 senesi demektir.

Rüya, her insanın ihtiyacı olan uyku esnasında, zihinde beliren birtakım düşünce ve hayallerden ibarettir. Rüyayı gören kimse, hakikaten bu hayal aleminde yaşadığını sanır. İnsanların uykuda gördükleri ve birbirine benzemeyen sayısız rüyalar, bazen vuku bulmuş olayların tekrarlanması, bazen olması arzu edilenlerin görülmesi gibi şekillerde olduğu gibi, saçma sapan, aklın alamayacağı anormal şeyler de görülür.

Bazı rüyalar yön gösterici olmakla birlikte bazıları ise tamamen kişinin bilinçaltı karmaşası ile yarattığı bir takım döngülerdir.

Kafası yorgun ve devamlı bir işle ilgilenen kimse, rüyasında karmakarışık olaylar görebilir. Televizyonda korku yada aksiyon tarzında bir film izleyen ve filmin etkisinde kalan bir kimse rüyasında izlediği filme dair kesitler görebilir yada kabuslar yerini alabilir. Bu durum sadece etki altında kalmaktır, bilinçaltı rüyalardandır. Çok fazla üzerinde durulmayacak bir rüya türüdür. Önemsizdir.
Bir de Karabasan türü rüyalar vardır. Bu durum, genelde uyku ile uyanıklık arasında olur. Çoğunlukla uykudan uyandığınızı sanırsınız. Ancak aslında uyku hali devam eder. Bu arada bir çeşit halüsinasyon görürsünüz. Herkes de ayrı bir senaryo söz konusudur.Uyandığınız yada uyandığınızı sandığınız halde yataktan kalkamamanız, bir güç tarafından hareketlerinizin engellenmesi, kıpırdayamamanız yada konuşamamanız, bağırmaya çalıştığınız halde sesinizin tüm çabalamalarınıza rağmen çıkmaması, bu sure zarfında çeşitli sesler ve halüsinasyonlar görmeniz yani, halk arasında Karabasan diye tabir edilen olayları yaşayan bir çok insan vardır.

Rüyalar Yön Gösterici Midir? Rüyaların Açıklamaları

Bazı rüyalar yön gösterici ve çıkan rüyalardandır. Bu rüyalar yön gösterir ve çok değerlidir. Genellikle 6. hissi gelişmiş ve önsezi yeteneği yüksek olan insanlarda görülür. önsezi yeteneği güçlü olan medyumlar genellikle böyle rüyalar görebilir. Örneğin rüyanızda yıllardır görmediğiniz bir tanıdığınızı görürsünüz; bazen aklınıza gelebilen yansımalar olur, bazen de aklınıza gelmeyen bazı durumlar olur ancak; uykudan uyandığınız esnada o kimseyi gördüğünüzü mutlaka bilirsiniz. Bir kaç gün içinde o kimseden bir haber alırsınız yada karşılaşırsınız. İşte bu tür rüyalar çok değerlidir. Ve yön gösterici rüyalara bir örnektir.
Rüyalarınız yada rüyalar hakkında sormak istediğiniz herhangi bir konu için bize ulaşabilirsiniz…

İlgili Yazılar

Leave a Comment