Home Genel Serap Şengöz

Serap Şengöz

by Zeynel Eroglu
0 comment

Serap Şengöz, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngilizce Anabilim dalından mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde Otel yöneticiliği ve İşletmeciliği dalında master yaptı.serap-sengoz
Serap Şengöz, Merkezi Amerika’da bulunan N.C.G.R. (National Council of Geocosmic Research) eğitim ve araştırma kuruluşundan Astroloji sertifikalarını aldı ve bu okulun Türkiye bölümünün kurucuları arasında yer aldı. NCGR’la olan çalışmaları halen devam etmektedir. 2000 yılından beri de uluslararası bir veri ve araştırma şirketi olan Astrodata’nın Türkiye ve Avrasya bölümünde araştırma sorumluluğunu sürdürmektedir. Yıllardır astroloji, metafizik, felsefe, spritualizm gibi konularda çeşitli yayın organlarında yazıları yayınlanmıştır. Astroloji konusunda eğitim vermekte, karma ve ruhsal gelişim, bireysel haritalar, ilişki haritaları, kariyer seçimi, kadro oluşturma ve şirket girişimleri gibi konularda danışmanlık yapmaktadır. Çeşitli kurumlarda proje aşamalarında rehberlik yapmış, workshop ve seminerler vermiştir. Ayrıca astroloji ve hipnoz yöntemlerini birlikte kullanarak bilinçaltı çalışmaları yapmaktadır. Astroloji, felsefe, psikoloji, metafizik, tıp ve araştırma içerikli çeşitli çevirileri bulunmaktadır. Halen İstanbul BİLYAY Akademi’de psikolojik ve ezoterik astroloji dersleri vermektedir.

Astrolojiye olan ilgisi, bu konuya meraklı olan büyükannesi sayesinde küçük yaşlarda başlamış ve 1988 yılında bu konuyu bir hobi olarak yakından incelemeye karar vererek, İngiliz bir astrologdan ders almaya başladı. Daha sonra bu hobiyi mesleğe dönüştürmek amacıyla İngiltere’de bulunan Faculty of Astrological Studies’den Sertifika aldı. 1999 yılında Altın Işık Astroloji ve Bilimsel Araştırmalar Derneği’nin kurulumunda bulunarak, yönetim kurulunda görev aldı.
Merkezi Amerika’da bulunan N.C.G.R. (National Council of Geocosmic Research) eğitim ve araştırma kuruluşundan Astroloji sertifikalarını aldı ve bu okulun Türkiye bölümünün kurucuları arasında yer aldı. NCGR’la olan çalışmaları halen devam etmektedir. 2000 yılından beri de uluslararası bir veri ve araştırma şirketi olan Astrodata’nın Türkiye ve Avrasya bölümünde araştırma sorumluluğunu sürdürmektedir. Yıllardır astroloji, metafizik, felsefe, spritualizm gibi konularda çeşitli yayın organlarında yazıları yayınlanmıştır. Astroloji konusunda eğitim vermekte, karma ve ruhsal gelişim, bireysel haritalar, ilişki haritaları, kariyer seçimi, kadro oluşturma ve şirket girişimleri gibi konularda danışmanlık yapmaktadır. Çeşitli kurumlarda proje aşamalarında rehberlik yapmış, workshop ve seminerler vermiştir. Ayrıca astroloji ve hipnoz yöntemlerini birlikte kullanarak bilinçaltı çalışmaları yapmaktadır. Astroloji, felsefe, psikoloji, metafizik, tıp ve araştırma içerikli çeşitli çevirileri bulunmaktadır. Halen İstanbul BİLYAY Akademi’de psikolojik ve ezoterik astroloji dersleri vermektedir.

İlgili Yazılar

Leave a Comment