Home Tarot Kartlarının Tanıtımı

Tarot Kartlarının Tanıtımı

by Zeynel Eroglu

TAROT KARTLARI KAÇ BÖLÜMDEN OLUŞUR?

Tarot Kartlarının TanıtımıTarot kartları iki bölümden oluşur. birisi Arcana Majör denilen Büyük Sırlar , diğeri ise Küçük Sırlar bölümü denen Arcana Minör`dür.

Arcana Majör 22 karttan olusur. yaşamın gizemli, mistik ve derin yönlerini anlatır. `0` numaralı kartla ile başlayan Arcana Majör hayat yolculuğuna başlayan bir kişiyi simgeler. Ve ilk karttan son karta doğru gidildikçe, artan sayılarla birlikte evrensel bilince ulasmanın işlemleri görülür. Ve son kart bundan sonra olgunlaşıp bilinçlenmis ruhu gösterir.

Arcana Minör hayatımızın her gün yaşanan, gündelik bölümlerini içerir. 4 adet takımdan oluşmuştur. Asa, kupa, kılıç ve tılsım takımlarından her bir tanesi gündelik hayatımızın bir kısmını simgeler. Asalar arzularımız ve mücadelelerimizi, kupalar duyguları ve ilişkilerimizi, kılıçlar fikir ve atılımcılığımızı, tılsımlar ise parayı ve maddi yönümüzü simgeler. Bu takımlar bunun yanısıra astrolojideki elementlerle ve burçlarla da ilgilidir.

Tarot kartları eğlence amaçlı uygulandığında kehanet ederi olan hiçbir sey vermez. Bu sebepten anlamları derinlemesine araştırmanıza ve ögrenmenize gerek yoktur. fakat eğer mühim bir biçimde kartlarla ilgilenmeyi düşünüyorsanız bu konu ile ilgili çeşitli çalışmalar yapmalısınız. Tarot oldukça türlü bulunduğu adına (Klasik Tarot, Aşıklar Tarotu, italyan Tarotu, Rönesans Tarotu gibi…) kartlar ve açılımlar farklılık gösterir.

Tarot kartlarınızı seçerken ayrıcalıklı biçimde resimlendirilmiş bir fazla desteyle karşılaşabilirsiniz. Bunlardan beğendiğinizi seçip alabilirsiniz. Kartların birisi vasıtası ile armağan edilmesi daha iyi sayılsa da siz de alabilirsiniz. öncelikle bilinmesi gereken Tarot kartlarının enerji depoladığıdır. Kartları kullanmaya başladığınız andan itibaren enerji yüklenmeye başlarlar. Bu nedenden ilk zamanlarda sürekli yakınınızda taşımanız gerekiyor. bunun yanında, kartların ipek bir kumaş yahut özel bir kutuda saklanmasi tercih edilir. ama gerçekte gerekli olan kendi kartlarınızı sizin resmetmenizdir. Bunun adına boş Tarot kartları bulup, çizeceğiniz kart sizin adına ne anlatım ediyorsa onu boş karta aktarmanız lazımdır. Bu kartlar size özel olacak ve çok daha fazla enerji depolayacaktır. Bu da algılamanızı kolaylaştırmaktadır.