Home Genel Tarot´ta Psikolojik Derinliğin Önemi

Tarot´ta Psikolojik Derinliğin Önemi

by Zeynel Eroglu
0 comment

Bir kapı kartı olarak Kılıçların Sekizlisiyle yapılan meditasyon, bizim cehalet ya da yetersizlik kabulü yönündeki bilinçlenmemizi arttırabilir. Tarot okumalarında ve onları yorum yapmaya çalışırken yaptığımız yanlışlıklar bilgisizliğimizi daha dolaysız bir biçimde gösterebilir.
Sonuçta deneyim sahibi olmuş, bilgili ve tabii yetenekli bir okuyucunun yaptığı Tarot okuması, aslında zamanın ötesine giderek, geçmişi ve geleceği içeren gerçek sıralamayı ortaya çıkarabilir.

Tarot araştırmacılarının yaklaşımları bu yöndedir; kartların rastlantısal sıralaması bilincin sınırlarını aşmamızı sağlayabilir. ayrıca, yorumlamada sınırlı bilinçlilik evvela kabul edilmelidir.
Bu yüzden tıpkı zaman olgusu arasında, herşeyin birlikte ve o anda varolduğu ve bizim bilgimizin son derece kısıtlanmış ve sınırlandırılmış olduğunu bilmemiz lazımdır, bu bizim adına evrenin gerçek durumunu deneylemek anlamındadır.
Bilgisizliğin ve ya yetersizliğin öteki bir yüzü, kısıtlı bilinçliliğimizin oluşturduğu izlenimler ve simgelerden çok, gerçeği bilme durumu olan kesinlik zannıdır. çoğu kişi transa girmeyi, veya Tanrı´nın ışığıyla bir olmayı gizemin ve ya falcının en ulu hedefi şekilde görür. ama, Tarot´un Büyük Arkana´sının gösterdiği benzeri, trans ve ya konsantrasyon yol üstündeki bir basamaktan başka birşey değildir. temel amaç, daha öncelikle yalnızca tahminde bulunacağımız şeyleri bilme durumu olan şuurlu kesinlik yani sorumlu emin olmaktır.
Bir olayın gerçek nedeni nedir? Yanlız gerçekleştiren kişi için değil, hem adlandırılan, hem de bilinmeyen başkaları için sonuçlar ne olacaktır? Kesinliğe ulaşan birkaç kişi eylemin kendisinin nedenlerini ve sonuçlarını zorlanmadan görebilir.
Diğerleri ise, bunları ve diğer binbir tane şeyi yalnızca tahmin edecektir. Bu sebepten onlar cahil yani cahil kalırlar.

İlgili Yazılar

Leave a Comment