Home ASTROLOJİ Terazi burcu karakteristik özellikleri

Terazi burcu karakteristik özellikleri

by Zeynel Eroglu
0 comment

Sayfada Neler Var?

Terazi burcu karakteristik özellikleri

Terazi burcu karakteristik özellikleri

Terazi burcu karakteristik özellikleri

Zodyak’ın 12 burcundan yedincisi olan terazi burcunun döngüsü her yılın 23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşir. Yıldız haritanızda Terazi burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Terazi burcunu ziyaret ederek bu burcun hava enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

İşte, Terazi burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Terazi Burcu (23 Eylül – 22 Ekim)

Terazi burcu özellikleri (23 Eylül – 22 Ekim)

 • Sembolü: Adalet terazisi
 • Elementi: Hava
 • Niteliği: Kardinal
 • Yönetici gezegeni: Venüs (güzelliğin, lüksün ve aşkın gezegeni)
 • Renk: Pembe, yeşil
 • Gün: Cuma
 • Uğurlu sayılar: 4, 6
 • Uğurlu taşları: Yeşim, Topaz, Pembe Kuvars, Turmalin, Akuvamarin
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Alt sırt, popo
 • Olumlu özellikleri: Çekici, sevimli, adil, cana yakın, paylaşımcı, romantik,
 • Olumsuz özellikleri: Faydasız, kararsız, aşırı duygusal, manipülatif, şımarık, kuruntulu
 • En sevdiği şeyler: Büyük konserler, şiir, pahalı mücevherler, tasarım giysiler, iyi yemek, uyum, nezaket, gezmek
 • Nefret ettiği şeyler: Donuk ya da pratik insanlar, zorbalık, bir karar vermeye zorlanmak, “belki”ler, şiddet, adaletsizlik, gevezelik, şekilcilik
 • Gizli tutkuları: Sevmek ve sevilmek
 • Güçlü yanları: Dayanışmacı, diplomat, zarif, tarafsız, sosyal olmaları
 • Zayıf yanları: Kararsız olmaları, çatışmadan kaçmaları, kendilerine acımaları

Terazi burcunun kişisel özellikleri

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. Terazi burcu dört kardinal burçtan biridir. Bu burçlar mevsimleri başlatır. Koç, baharı; Yengeç, yazı; Terazi, sonbaharı; Oğlak ise kışı başlatır. Bu burçlar özgün olmayı severler ve yaptıkları her şeyde birinci olmayı isterler. Akım belirleyicidirler; arkadaş ortamlarında partileri, organizasyonları onlar başlatır.

Terazi burcu hava elementi ile yönetilen üç burçtan biridir. Diğerleri ise İkizler ve Kova’dır. Terazi burcu ikinci hava burcu olduğu için, İkizler’in başlattığı iletişim rüzgarlarını nezaket, görgü ve toplumsal bağ rüzgarlarına dönüştürür. Ama Terazi burcunun rüzgarları fırtına gücünde değildir; değişim rüzgarlarını o kadar nazik ve yumuşak bir şekilde getirir ki başka bir noktaya ulaştığınızı güçbela anlarsınız. Hava elementinin özü iletişim ve zekâdır; fikirlerin yayılmasına yardımcı olur. Terazi’nin kişiler arası anlayış gücü de buna eklendiğinde, bağlılıklar, faydalı diyaloglar, başarılı ilişkiler ortaya çıkar. Terazi burcu gezegen geçişi sırasında, tek başımıza yapmayı beceremediğimiz görevleri yapabilmek için kendimize bir eş arayışı içine girebiliriz. Yönettiği burçlara keskin bir zeka veren hava elementi tarafından yönetilen Terazi burcu, güzel kitapları, bitmek bilmez tartışmaları ve söyleyecek çok şeyi olan insanları sever. Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs bu burcun insanlarının harika sevgililer olmalarını sağlasa da diğer yandan da onları pahalı, maddi değeri yüksek şeylere de düşkün kılar.

Adalet terazisi ile sembolize edilen Terazi burcu denge ve adalet timsalidir. Bu burcun etkisi, ne kadar büyük olursa olsun her türlü meselenin dengeye kavuşmasını sağlar. Büyük bir yasal ya da ahlâkî çatışmanın çözülmesinden tutun bir tablonun nereye asılması gerektiğini belirlemeye kadar, Terazi enerjisini kişiler arası ve estetik ahengi tesis etmeden alıkoyacak hiçbir şey yoktur. Terazi burcu gezegen geçişi sırasında ilişkilerimizde tekrardan zemin kazanır ve hayatlarımızda daha fazla denge arayışına gireriz. Terazi enerjisi toplumsal meziyetlerimizi güçlendirir ve dikkatimizi güzelliğe yönlendirir.

Terazi burcu insanları barışçıl ve adildir. Yalnız kalmaktan nefret ederler. Yanlarında kendileri için bir ayna görevi görecek birilerinin olmasını isterler. Bu bireylerin en çok hoşuna giden şey denge ve simetridir; her daim adalet ve eşitlik peşindedirler. Öte yandan çatışmadan kaçmak için neredeyse her şeyi yapar, mümkün olan her yerde barışı sürdürmeye çalışırlar.

 

Terazi burcu kadını

Terazi burcu (23 Eylül – 22 Ekim)

 

Terazi burcu kadını – Aşk

Terazi burcu kadınının her zaman bir ilişkisi vardır: ya uzun süreli bir ilişki içindedir ya da sürekli sevgili değiştirir. Bu aşk kadınları hiçbir zaman durulmayabilirler ama uzun süreli bir ilişki yaşadıklarında da asla geleneksel bir evlilik yapmazlar. Bazı Terazi kadınları “mükemmel sevgili” fantezisine kendilerini fazla kaptırırlar ve bu nedenle çok sık hayal kırıklığına uğrarlar. Öte yandan sevgilisini her yönüyle kabul edebildiği zaman güzel bir ilişki yaşayabilirler. Bu, sevgilisinin her şeyini sevmek demek değildir; daha ziyade kusurlu olmasına izin vermek demektir.

Terazi burcu kadını – Cinsellik

Cinsel açıdan Terazi kadınları, layıkıyla eğlenmesine izin verdiğiniz zaman gerçekten çok mutlu olurlar. Böyle yaptığınız taktirde bu iyiliğin karşılığını verirler. Terazi kadını cinsel birleşmeden önce öpülmeyi, ön sevişmeyi, güzel sözler işitmeyi seven kadınlardandır. İltifat almayı, ne kadar güzel olduğunu duymayı sever, aceleye getirmekten hoşlanmaz.

Terazi burcu kadını – İlişkiler

Dizginlenmekten hoşlanmayan Terazi burcu kadınları için en uygun eş açık fikirli, kıskanç olmayan insanlardır. Ne isterse yapabileceğini bildiği bir ilişkide olduğu müddetçe ilişkilerine sadık kalırlar – bilhassa alelade flörtler, arkadaşça takılmalar gibi şeyler için açık kapı varsa.

Aynı zamanda Terazi burcu kadınlarının, birlikte oldukları insanlara gerçek kişiliklerini göstermeye ihtiyacı vardır. Çünkü her şeyi toz pembe göstermek için acılarını saklama eğilimleri olabilir.

Terazi burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Terazi burcu kadınları kendileri olmayı severler. Her zaman heyecanlı ve eğlenceli bir maceraya açıktırlar. Otostop çekmek, lunaparka gitmek gibi şeylere bayılırlar. Eğlenceye, gülmeye, neşeye ve güzelliğe düşkündürler. Özgür olmayı sevdikleri için olumsuz özellikleri fazla olan insanlardan kaçarlar. Tasasız, çekici ve rahattırlar.

 

Astroanaliz İletişim Zeynel Eroğlu
İyilik daima sizinle olsun…

İlgili Yazılar

Leave a Comment