Anasayfa Terazi Burcu ve Kariyer

Terazi Burcu ve Kariyer

tarafından Zeynel Eroglu

Terazi Burcu ve Kariyer Yorumları

terazi
Terazi Burcu, Hava grubunun ikinci burcu; Adil, becerikli, coşkulu, entelektüel, sanatsever, konuşkan…
Yönetici yıldızı: Venüs

Etkisi altındaki ülkeler: Avusturya, Japonya, Tibet

Etkisi altındaki şehirler: Viyana, Antwerp, Lizbon,Kopenhag, Frankfurt

Terazi Burcu ve Kariyer Hakkında Detaylı Bilgiler

KİŞİLİK ÖZELLİKLERİ: Terazi dengenin sembolüdür. Bu nedenle Terazi burcunda doğanlar yaşamlarını dengede tutmaya çalışırlar. Her şeyi tartarlar. Terazi’nin evi onun için çok önemlidir. Güzelliğe olan tutkusunu burada ortaya döker. Terazi, ortaklığı sembolize eder. Bu nedenle gerçek bir Terazi pek çok kişi ile işbirliğine girişebilir.

TERAZİ VE MESLEĞİ: Giyim sanayinde desinatör, terzi, şapkacı ve kuaför olma onlara göredir. Ressam, şair, diplomat, eksper, güzellik uzmanı, sanat danışmanı, satıcı olabileceği gibi toplum bilimcisi de ona göre işlerdendir. Tekstil ve kozmetik dalları ilgisini çeker. Şirket sözcüsü olabilirler.

TERAZİ PATRON: İyi bir Terazi yanında çalışmaktan keyif alınabilecek zarif, büyüleyici bir kişidir. Doğal bir nezaketi, diplomatik davranışları ve içten bir mutlu kılma isteği vardır. Çok mantıklıdır. Olayları her açıdan değerlendirebilir. Zayıf yönü ise karar vermekten kaçınmasıdır.

TERAZİ ÇALIŞANI: Terazi için başarılı bir iş yaşantısı ortaklıktır. İş ararken güzel, yaratıcı ve sanatsal bir iş olmasını ister. Güçlü bir Terazi hedeflerine ulaşmak için yeteri kadar çalışacaktır. Evli Terazi’ler, bekar Terazi’lerden daha başarılıdır. Bu burcu zayıf karakterli olanları işyerinde flört etmeye veya arkadaşlarının eşleri ile yara alabilecek ilişkiler yaşamaya kalkıştıkları için asla ilerleyemez.

İŞ ALANINDAKİ İLİŞKİLERİ

TERAZİ – KOÇ ORTAKLIĞI:

Bu ortaklıkta, iş alanında çok iyi sonuçlar alabilecek bir zıtların çekimi söz konusudur. Tipik bir Koç, canlı, girişimci ve kesin tavırlıdır. Zayıf tarafı, düşüncesiz atılganlığı ve geçmişte yaptığı hatalardan ders almamasıdır. Çoğu zaman, özellikle de sıkıcı bir işte çalışıyorsa, maceraya atılmak hoşuna gider. Araba ya da bisiklet yarışlarına katılmak ilgisini çeker. Ortaklık denemeye değer.

TERAZİ – BOĞA ORTAKLIĞI:

Tipik bir Boğa iyi yürekli, sistematik ve sabırlıdır. Zayıf tarafı, genellikle çok ölçülü görünüşü ve yanlış insan karşısında her türlü sınırı aşabilen inatçılığıdır. Yiyecekler ve ailesiyle ilgilenir, güvenlik içinde yaşamaktan hoşlanır. Ortaklık risklidir.

TERAZİ – İKİZLER ORTAKLIĞI:

Bu mükemmel bir ortaklık olur. Tipik bir ikizler, kolay iletişim kuran, uyum yeteneği olan, çok yönlü ve becerikli biridir. Zayıf tarafı, çok konuşma eğilimi ve kimseyi dinleyememesidir. Konsantrasyon eksikliği de bu burcun özelliğidir. İkizlerin yaşamını neşelendirip canlandırmakta kadınlar da etkin bir rol oynar. Ortaklık faydalıdır.

TERAZİ – YENGEÇ ORTAKLIĞI:

Tipik Yengeç koruyucu, duyarlı ve hayal gücü güçlü bir kişidir. Zayıf tarafı, kendine acımaya ve marazi düşüncelere meyilli olmasıdır. Ailesinin dışında ilgi duyduğu şeylerin merkezinde çoğunlukla spor vardır. Bu sporlar denizle ilgilidir. Ayrıca bahçeyle de ilgilenir. Ortaklık zararlıdır.

TERAZİ – ASLAN ORTAKLIĞI:

Uzaktan bakıldığında bu ilginç bir birleşim olabilir. Terazi Aslan’la ortak olmaya karar verirken, iyi arkadaşların mutlaka iyi iş ortağı olup olamayacaklarını düşünmelidir. Tipik aslan, yaratıcı, etkileyici ve güçlüdür. Zayıf tarafı, son derece duyarlı olan egosudur. İlgi alanı mesleği ve sosyal yaşamı çevresinde döner. Ortaklık faydalıdır.

TERAZİ – BAŞAK ORTAKLIĞI:

Tipik bir Başak sistemli, analitik, eleştiriyi seven bir kişidir. Zayıf yönü, yaşamı çok ciddiye almasıdır. Ayrılmalar, özel yaşantısında çok ciddi sorunlar çıkarır. Sağlıkla, fiziksel konularla ilgilenir. Kitap okumayı sever. Ortaklık faydalıdır.

TERAZİ – TERAZİ ORTAKLIĞI:

Aynı burçtan iki kişinin işbirliği arkadaşlık düzeyinde olduğu zaman iyi olabilir ama iş ortaklığı söz konusu olduğunda çok zor bir iştir. Tipik bir Terazi dengelidir. Barış ve uyum içinde yaşamayı sever. Zayıf yönü ise kararsızlığı ve hayır demesini bilmemesidir .Sanatı ve kadınları sever. Sosyal yaşamdan keyif alır. Ortaklık denemeye değer.

TERAZİ – AKREP ORTAKLIĞI:

Terazi, tipik bir Akrep’in gergin, ihtiraslı ve kararlı bir kişi olduğunu aklında tutmalıdır. Akrep’in zayıf yönü ise kıskanç ve mazoşizme eğilimli olmasıdır. Sportmen yapısı, su sporları ve boksa ilgi duymasına neden olur. Ortaklık risklidir.

TERAZİ – YAY ORTAKLIĞI:

Tipik bir Yay açık fikirli, özgür ve araştırmacı bir kişidir. Zayıf yönü, dedikoduyu sevmesi, atılganlığını önleyememesi ve aşırı iyimser olmasıdır. Açık havayı sevdiğinden dağcılar, araştırmacılar, kano sporunu yapanlar çoğunlukla Yay burcundandır. Yaylar meydan okumayı da severler. Bu özel hayatında da geçerlidir. Ortaklık faydalıdır.

TERAZİ – OĞLAK ORTAKLIĞI:

Karşılıklı bir gereksinme bu iki kişiyi bir araya getirebilir. Terazi bu toprak grubu adamla işbirliği yapmaya niyetliyse, Oğlak’ınölçülü, ileriye yönelik hedefleri olan, hesabını bilen zor bir insan olduğunu unutmamalıdır. Zayıf yönleri ise, yaşama karamsar bakışı, kuruntulu oluşu, surat asmayı sevmesidir. En büyük ilgisi işidir. Bu nedenle kendine çok az zaman ayırır. Okumayı ve müzik dinlemeyi sever. Kayalıklara tırmanmaktan da hoşlanır. Ortaklık zararlıdır.

TERAZİ – KOVA ORTAKLIĞI:

Son derece başarılı olacak mükemmel bir ortaklıktır. Gerçek bir Kova bağımsızdır, hümanisttir, iyi kalplidir .Zayıf yönü ise sözünü sakınmaması, insanlık ile ilgilendiği kadar sevdikleri ile ilgilenmemesidir. İlgi alanı herhangi bir dava ile ilintili olabilir. Uçmak da çok ilgisini çeker. Ortaklık faydalıdır.

TERAZİ – BALIK ORTAKLIĞI:

Burada Zodyak’ın en kararsız iki kişisinin işbirliğinden söz ediyoruz. Balık bir sis perdesinin ardında yaşar. Kolay etkilenir, sanatsal yönü güçlüdür. Zayıf yönü ise zoru görünce kaçması, saklanması, gizlilik huyu ve daha önce de belirttiğimiz kararsızlığıdır. Resim yapma, kırılgan, zarif objeler, çocuklar ve hayvanlar onu cezbeder. Ortaklık zararlıdır.

×