Home Genel Tılsımlar

Tılsımlar

by Zeynel Eroglu
0 comment

Tılsımlar konusu ve Tılsımlar hakkında tüm bilgiler…
Tılsımlar kullanılacak amaca göre çeşitlilik gösterir.

OCAK TILSIMI
Kıskanç insanların konuşmalarından ve davranışlarından doğan kötü sonuçları önlemek için “Ocak Tılsımı” adı verilen ve genellikle ocak ateşi ile yaşanan çevrelerde uygulanan bir tılsımdır. Bu tılsım, kıskanç, açgözlü ve bakışları uğursuz sayıldığından “göz değmesi” adı verilen olaya karşı kullanılır. Tılsımın yapılması oldukça kolaydır ancak; kim için yapıldığı kesinlikle söylenmemelidir. Bu tılsım Anadolu’nun bir çok yerinde bugün bile hala uygulanmaktadır. Bu tılsım da yine diğer konularımızda belirttiğimiz gibi enerjisel varlıklar devreye sokularak yapılır. Ocak tılsımı yapılan kişi eğer kendisine bu tılsımın yapıldığını anlarsa, bu tılsımdan kurtulmak yada korunmak için başka bir ocak tılsımı yaptırmak zorundadır. Tılsımlar

GÜZELLİK TILSIMI
Genç bir kız, yada herhangi bir bayan kendi güzelliğinden, yüz görünümünden dolayı memnun değil ve bir türlü mutlu olamıyorsa, kendisinde içten içe bir eziklik, çekingenlik seziyorsa, bu durumun ortadan kaldırılması, giderilmesi amacı ile “Güzellik Tılsımı” yapılır.

Güzellik denen olgu, karşıdakini etkileme ve kendine çekme enerjisidir. Bundan dolayıdır ki eskiler “Gönül kimi severse, güzel o’dur” demişlerdir.

Kendisine Güzellik Tılsımı yaptırmak isteyen kimseler için özel olarak hazırlanan uygulamalar ve kullanmaları gereken muska, vefk yada maden üzerine yazılmış tılsım verilir. Tılsım kullanılmaya başlandıktan 7 gün içinde, tılsımı kullanan kişi kendine özgüven duymaya, mutluluk sezmeye ve çevresine güvenmeye başlar. 21 gün içinde tüm sıkıntıları ve güvensizlikleri dağılır, çevresinden korkmasına gerek kalmaz.

SABAH TILSIMI
Bir kimse işlerinin yolunda gitmesi için, Sabah Tılsımı uygulamasını yaptırır ve evinin yada bulunduğu yerin çıkış kapısında belden yukarı gelecek herhangi bir yere gizlerse, kısa zamanda işlerinde ve evinde rızk genişliği ve bereket görülmeye başlar. Bu tılsım gece yapılmaz. Sabah Tılsımı gün içinde ve güneş tam tepede iken yapılır. Kimi uzmanlar bu tılsımın Cuma günü, sela ve ezan vakti arasında yazılmasında, hazırlanmasında daha da büyük faydalar görmüşlerdir. Bu tılsımı yapacak olan kişinin ebcedi, yıldızname ilmini ve Havas ilmini iyi bilmesi gereklidir. Burada özellikle belirtmek gereklidir; yapılan uygulamalar genelde gizli kalmalıdır. Tılsım yapımında ise bu gizlilik en üst seviyede olmalıdır. Çünkü Tılsım’ın manası gizlilik demektir. Yapılan yada yaptırılan Tılsım’ın gizliliği olmazsa bu tılsımdan fayda görülmesi biraz zorlaşacaktır. Tılsımlar

SAĞLIK TILSIMI
Sağlığı bozulmuş, vücutsal dengesi sarsılmış, fiziki zarar görmüş, sırtına, beline, dizlerine ağrı girmiş bir kimsenin doktorlardan herhangi bir fayda görememesi halinde Sağlık Tılsımı yaptırması uygun görülmüştür.

Sağlık Tılsımı vücudun belirli yerlerine, azaların ağrısına göre yapılır.

Dizleri ağrıyan bir kimsenin, Ya Şafi, Ya Kafi, Ya Safi İsmi şeriflerinin özel olarak tılsımı hazırlanır ve kişi bu tılsımı kullandıktan sonra var olan şikayetinde yavaş yavaş azalmalar başlar ve sonunda Allah’ın izni ile bu sıkıntısından kurtulur.

Beli Ağrıyan bir kimse için Allah’ın Ya Hekim, Ya Selim, Ya Alim isimlerinin özel tılsımları hazırlanır.

Kalbine (Yüreğine) Ağrı giren bir insan için Ya Kerim, Ya Emin, Ya Hadi isimlerinin tılsımı hazırlanarak bu kişiye yapması gereken işlemler verilir ve işlemlerin zamanında saatine uygun olarak yapılması için kişi iyice bilgilendirilir. Tılsımlar

Sırtına Ağrı giren bir kimse için Ya Cebbar, Ya Settar, Ya Halim isimlerinden özel tılsımlar ve okumalar hazırlanır. Okumaların zamanında ve verilen adet miktarınca okunması çok önemlidir.

ÇENE BAĞLAMA TILSIMI
Komşularının, akrabalarının ya da etrafında bulunan insanların dedikodusundan, boşboğazlığından ve gevezeliğinden bıkan bir kimsenin yaptığı, yaptırdığı bir tılsımdır, Çene Bağlama Tılsımı…

Bu tılsım için uzmanlar genellikle yapımında zorlanmış ancak, bu işi bilen ellerden çıkınca etkisini kaybolmadığının önemi vurgulanmıştır. Bu tılsımın İslam öncesi Araplar arasında ve eski Mısır’da yaygın kullanılan bir tılsım olduğu belirlenmiştir. Tılsımlar

Tehlikeli bir tılsım olmakla birlikte, islamiyetin benimsemediği bazı ekoller içerir. Bu ekoller mezar açmak, ölünün çene kemiğini çalmak yada ölmüş kimselerin kefen parçalarında koparmak gibi olgular içerir. Tılsım uygulamaları genelde metal, altın, gümüş, kemik üzerine yazıldığından çenesi bağlanması istenen kimselerin, tılsımı yaptıran kişiye karşı ölü gibi olmaları, sessiz kalmaları hedeflenir.

SAKIZ TILSIMI
Dedikoducu, yalancı ve geveze insanların vermiş oldukları zararlardan korunmak için yapılan Anadolu Büyülerindendir. Bu büyüde temel esas, karasakız kullanılmasıdır. Karasakız bazı işlemlerden geçirildikten sonra, Fatiha ve İhlas Sureleri, Sin, Vav, Elif, Sad harfleri ile yapılan uygulamalar neticesinde zararı dokunan kimselerin evlerine, kapı önlerine yada yaşadıkları mekana yakın bir yere gömülür.

Sakız Tılsımı’nın okumaları olduğu gibi, okumasız da olabilir. Bu işlemi yapan kimsenin uygulamayı yapış tarzına bağlı olarak başlar, devam eder ve biter.

SÖZ KESME TILSIMI
Sevdiği yada evlenmek istediği kız yada erkeğe açılmak isteyen ancak cesareti olmayan ve açılamayan kimseler için yapılan bir uygulama çeşididir. Bu işlemde evlilik için düşünülen her iki insan için Yıldızname bakımı yapılır; bakım sonucunda kişiler arasında uyum olduğu takdirde bu uygulama yapılır. Her iki insanın tam ve doğru bilgileri ışığında işleme başlanır. Yapılan tılsım istenilen kimsenin evinin önüne yada gelip geçtiği yola gömülür.

Eski bir Anadolu Tılsımı olan Söz Kesme Tılsımı yapıldıktan sonra 7-21 gün içinde etkisini gösterir ve taraflar arasında evliliğe adım atılması için Söz Kesme yapıldığı söylenir.

KAVUŞMA TILSIMI
Birbirini seven iki insanın ayrı düştüğü durumlarda yapılan bir tılsım çeşididir. Burada önemli olan en önemli nokta her kavuşma tılsımının işlemesi için her iki insanın da birbirini istemesi ve sevmesi gerekir. Bu tılsımın amacı, kavuşamayan aşıkların önlerinde kavuşmalarına engel olan her ne varsa, yada her kim varsa aradan o engeli uzaklaştırmak, kaldırmak ve kavuşmalarına yardımcı olmaktır. Tılsımlar

SABUN KÖPÜĞÜ TILSIMI
Bir kimse, sevmediği, kaçındığı ve lafından sözünden dedikodusundan bıktığı bir insanın kötülüklerinden korunmak ve o kişiyi kendi çevresinden uzaklaştırmak için Sabun Köpüğü Tılsımını yaptırabilir.

Bu tılsım, genellikle hayvan kürek kemiği üzerine yazılır. Tılsımın adına Sabun Köpüğü denmesinin nedeni, tılsımı yapan hoca yada medyum, yazdıkları mürekkebin içine sabun köpüğü katmasıdır. Bunun anlamı sakınılan kimsenin etkilerinin sabun köpüğü gibi uçup gitmesi ve tılsımın hedefindeki kimsenin yaptığı kötülükler ve dedikodular yüzünden sabun köpüğü gibi erimesidir.

Ancak belirtmek gereklidir ki; bu tılsımın sakıncalı bir özelliği yapıldıktan sonra geri dönüşünün olmamasıdır. Sonradan duyulan herhangi bir pişmanlık yada tılsımı bozdurmaya çalışmak işe yaramaz. Tılsımlar

ÖFKE TILSIMI
Bu tılsım evliler arasında yada sevgililer arasında yapılır. Taraflardan birinin sürekli öfkeli ve tartışmacı, kavgacı bir tutum izlemesi nedeni ile bu tılsım, gizlice yapılır ve öfkeli olan tarafın yastığının, yatağının yada yattığı yerin herhangi bir yerine gizlenir.

Bu tılsımda esas önemli nokta tılsım çizilirken, öfkeli olan taraf erkekse bayan şekli, bayan ise erkek şekli çizilerek bazı işlemlerden geçirilmesidir. İşlem bittikten 7 gün sonra tılsım etkisini göstermeye başlar.

Tılsımlar ;
Tılsımlar – Tılsımlar nedir?
Tılsımlar – Tılsımlar ne demektir?
Tılsımlar – Tılsımlar neye yarar?
Tılsımlar – Tılsımlar etkili midir?

Tılsımlar konusu ve Tılsımlar hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

İlgili Yazılar

Leave a Comment