Anasayfa TÜRKİYE VE DÜNYADA 2015 YILI

TÜRKİYE VE DÜNYADA 2015 YILI

tarafından Zeynel Eroglu

[callout1]TÜRKİYE’Yİ, DÜNYA’YI, BÖLGEMİZİ VE SİYASİ PARTİLERİ 2015 YILINDA NELER BEKLİYOR; CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE PARTİLER 2015 YILINDA NASIL BİR VİZYON YAKALAYACAK… METAFİZİK UZMANI VE ASTROLOG ZEYNEL EROĞLU SİZLER İÇİN YORUMLADI….[/callout1]

[one_fourth]
[frame style=”modern” image_path=”http://www.medyumca.com/wp-content/uploads/2014/12/turkiye-2015.jpg” link_to_page=”https://www.astroanaliz.com/turkiyede-2015/” target=”” description=”” float=”” lightbox=”” lightbox_group=”” size=”four_col_large”]
2015 YILINDA TÜRKİYE’Yİ NELER BEKLİYOR…
[/one_fourth]

[one_fourth]
[frame style=”modern” image_path=”http://www.medyumca.com/wp-content/uploads/2014/12/dunyada-2015.jpg” link_to_page=”https://www.astroanaliz.com/dunyada-2015-2/” target=”” description=”” float=”” lightbox=”” lightbox_group=”” size=”four_col_large”]
2015 YILINDA DÜNYAYI NELER BEKLİYOR…
[/one_fourth]

[one_fourth]
[frame style=”modern” image_path=”http://www.medyumca.com/wp-content/uploads/2014/12/secimanketi-sonuclari-10.jpg” link_to_page=”https://www.astroanaliz.com/secim-2015/” target=”” description=”” float=”” lightbox=”” lightbox_group=”” size=”four_col_large”]
2015 SEÇİMLERİNDE NELER OLACAK…
[/one_fourth]

[one_fourth_last]
[frame style=”modern” image_path=”http://www.medyumca.com/wp-content/uploads/2014/12/erdogan-2015.jpg” link_to_page=”https://www.astroanaliz.com/erdogan-2015-2/” target=”” description=”” float=”” lightbox=”” lightbox_group=”” size=”four_col_large”]
RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I 2015’TE NE BEKLİYOR…
[/one_fourth_last]

TÜRKİYE VE DÜNYA’DA 2015 YILI

TÜRKİYE’DE 2015…

 

SİYASİ PARTİLER VE 2015 SEÇİMLERİ

AKP

Bu sene ak parti zorlu bir dönemden geçecektir. Oy kaybedecekler ancak yine de ipi göğüsleyeceklerdir. Başbakan Ahmet Davutoğlu eski başbakan kadar oy alamayacak.

CHP

Bir sıçrama yakalayacaktır. Ancak yine de seçmenlerini hayal kırıklığına uğratacağı görünüyor.

MHP

Tabanından eskiden aldığı desteği alamayacağı ve oy kaybı yaşayacağını görüyoruz.

MUHALEFET

Muhalefet partilerinin kendi içlerinde bir çeşit güç savaşına girebileceğini, dağılmamak için yeni bir kimlik, politik tutum geliştirmek zorunda olduklarını görüyoruz.

TÜRKİYE 2015

Dış güçler ve Ülkelerden, Türkiye’nin düzenini bozmak için ciddi girişimler olacak. Önümüzdeki mayıs Türkiye, bir isyan ya da saldırı ile karşılaşabilir. Güvenliği sağlamak için tüm önlemler mutlaka alınmalı. Bu konu hafife alınamaz. 2017’ye gelindiğinde nihai sonuçlar barış ve şifalanma getirecek. Bu patlayıcı hadiseler sayesinde Türkiye daha iyi bir yerde olacak. Ekonomi güçlenip gelişecek ve barış galip gelecek.

Borsa uçlarda gezebilir ve akıllı davranabilirlerse çoğu kişi para kazanabilir. Ancak unutmayalımki, önümüzdeki yaz finansal durum kötüleşecek. En iyi yatırım altın.

Finansal konularda yaşanabilecek kriz ve zorluklara, ekonomik büyümedeki daralmaya, türkiye halkının alım seviyesindeki düşüşe işaret ediyor. Borsa ve Türk lirasındaki değer kaybı Hükümeti zorlayabilir. Milli gelirde ve vergi gelirlerinde de düşüş veya durağanlık yaşanabilir.

Martta dünya çapında kritik olaylar başlayacak. Jüpiter temmuza kadar Yengeç’te kalacak, korkunç yağışlar ve sellere neden olacak. Su yolları ve göller kirlenebilir, su kaynaklarına toksin ve hastalıklar karışabilir. Mutlaka temiz su içtiğinizden emin olun.

Türkiye için yepyeni bir dönem geliyor. Güçlenerek Ortadoğu’da barış sağlayıcı bir rol alıyor. Öyle akımlar başlatılıyor ki, tüm dünyanın örnek aldığı bir rol model oluyor.

Ancak, ülke içinde ve sınırlarımızda güvenliği korumanın Hükümetin öncelikli konuları arasında olacaktır.

Türkiye, Çin ile ticari işbirliğine giriyor ve bu ekonomiye müthiş yardım ediyor. Gemi taşımacılığı büyük gelişme kaydediyor. Ama yiyecek fiyatları, özellikle et fiyatları artacak.

2015 yazı boyunca en iyi yatırım İstanbul’da gayrimenkul olacak. Türkiye’nin dört bir yanından insanlar toplanıyor ve yaşayacak, barınacak konutlara gereksinim duyacaklar.

Genel anlamda, Tüm dünyada acımasızlık ve zulmün hakim olacağı günlerin başlangıcındayız. Zalimlik artacak ve bu durumları yaratanlar alkış alacak. Türkiye içinde karışıklıklar dönemi ağustos ayından itibaren yine gündemde olacak. Bir süredir sessiz kalan terör yeniden ateşlenebilir.

2015’in son aylarından itibaren ülkeyi yönetenler, sağlık sorunları da dahil olmak üzere beklemedikleri durumlarla karşı karşıya gelebilir. Hastalığı önleyici çok daha etkili güvenlik tedbirleri alınması gerekir. İstanbul’da olası bir salgın durumu ve biyolojik savaş tehdidi olabilir.

Otel ve Restoranlar, alkol hizmetleri ile ilgili yasalara karşı mücadele içinde olabilirler. Ancak bu yasak ve sınırlamaların üstesinden gelebilirler; zira bu sektörün turizm ile birlikte gelişmesi gerekiyor.

 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE TÜRKİYE

Türk Hükümeti’ni 2015 yılında çok büyük sürprizler bekliyor. Çok büyük ve beklenmedik değişimler kapıda. 2015 yılının sonunda (Aralık), hükümet tamamen değişmiş olabilir. Neptün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Güneş Evinde gözüküyor ki bu, aldatma ve yalanlama anlamına gelir. Transit konumunda olan Satürn, Mars ve Ay ile 12’inci evde buluştuğunda Erdoğan, gizli rakiplerinin/düşmanlarının kendisinden daha üst konumda olduğunu görebilir. Bu durumda kendisinin aldatılmış olması muhtemel olduğu için son derece dikkatli olması gerekiyor.

Bu zaman dilimi, onun için çok zor olabilir. Bir ülkenin lideri, kendi ülkesini çok özel bir şekilde yansıtır. Bundan dolayı, Erdoğan’ın kişisel yıldız haritasını etkileyen faktörler, aynı zamanda ülkede de gerçeğe dönüşebilir. Bu da, gizli düşmanların gizlice Türkiye’yi ele geçirmeye çalıştığını gösteriyor. Birçok kez düşman, tahmin ettiğimizden çok daha yakındır. Erdoğan, hayatının bu en istikrarsız ve karışık zamanında sağlığına çok dikkat etmelidir.

Düşman işgalinin başlangıcı, bu yılın Şubat ayından sonra gözüküyor; sınırlar titizlikle korunmalıdır. Özellikle, 2015’in ikinci yarısında ülkemizin topraklarını, iç güvenliğini, vatanı ilgilendiren konularda kontrolsüz ve gizli kalan koşullar dikkat çekiyor. Tüm bu açılardan bakıldığında şu anda sınırlarımızda yaşanan bu şiddetin ülkemizi uzun bir süre daha meşgul edeceği öngörülebilir.

DÜNYA’DA 2015

Görünmeyen bir yüzeyin altında, dünya çapında, çok büyük değişimler patlamaya hazır bekliyor. Şu an gördükleriniz gerçek değil. Medya, tüm gerçekleri saklamak için halkın dikkatini başka yönlere çekmeye çalışırken, sırlar gizli tutuluyor.

Bu sene boyunca, tüm dünyada borsa son derece istikrarsız olabilir. Yeni yıl öncesi, aşağı doğru inen bir devre olarak gözüküyor ancak, yatırım yapmak için en iyi zaman, zira borsa tekrardan yükselişe geçerek birçok insanı zengin edebilir.

Dünya üzerinde görülen dehşet ve felaket, piyasayı son derece endişelendiriyor. Durmak bilmeyen savaş ve saldırı tehditleri, dünyadaki tüm para piyasalarını doğal olarak etkiliyor.

Kasım 2014’ten Temmuz 2015’e kadar para piyasaları/ borsa ve ekonominin durumu iyi gözüküyor ancak, 2015 yılının sonbaharına doğru aşağı doğru bir iniş trendinde olacak ve İlkbahar 2016 yılında ekonomide çok ani bir düşüş veya iflas beklenebilir. 2015 yılının yazında altın fiyatları yükselişe geçerek bu günden alım yapanları bayağı zengin edecek.

Mart ayı ve sonrası içinde, dünya çapında terör ile bağlantılı patlamalar görülüyor. Bu, bütün Ortadoğu bölgelerini içermektedir. Ancak bu terör, dünyaya uyanışı getirecek görünüyor.

Ekim ve Kasım aylarında tüm dünya, yanardağ patlamaları ve çok şiddetli depremlerle sarsılacak. Bu depremlere en çok maruz kalan bölgeler ise Kuzey Amerika ile Kanada.

Bu süreçte, ABD’nin savaş kararıyla gerçek niyeti de ortaya çıkaracaktır. Savaşmakla niyetinin İŞİD’i bitirmek mi, yoksa İŞİD bahane Suriye’ye ve dolaylı olarak İran’a saldırmak mı belli olacak..

VE KANLI AY TUTULMASI…

Son 500 yıl içinde sadece 3 kez gerçekleşti. Daha önce; 1492, 1949 ve 1967 yıllarında gerçekleşti. Geçmişteki tutulmalarda din savaşları yaşanmıştı. 1493’te İspanyol Engizisyonu Hristiyanlaştırmayı düşündüğü Müslümanlarla Yahudilere işkenceler yapmıştı. 1949’da ise İsrail-Arap savaşı başladı. 1967 yılında ise yine İsrail-Arap 6 Gün Savaşı yaşanmıştı. Bu seri 2014-2015 de yaşanıyor. Bu dönemde sinirler gerilebilir, kavgalar, çatışmalar ve savaşlar çıkabilir.

  1. Tutulma, 15 Nisan 2014
  2. Tutulma, 8 Ekim 2014
  3. Tutulma, 4 Nisan 2015
  4. Tutulma, 28 Eylül 2015

Evet Dünya’da bir çok olay meydana geliyor, gerek yer sarsıntıları, gerek insanların ve dikta rejimlerin vahşetleri, gerekse ülkeler bazında meydana gelen şiddet olayları, isyanlar v.s. Dünya’nın ciddi bir dönüşüm ve değişim sürecinden geçtiğine işaret ediyor.

Din savaşları özellikle İslam hedefli olarak hep devam etti. Şimdilerde ise en acı durumları yaşıyoruz. Hem Hristiyanlar hem de Müslümanlar için bir Mesih bekleyişi var. Burasını Allah bilir.

Sadece şunu söylemeden geçemeyeceğim, şimdiye kadar zulüm altında yaşayanlar çok daha kötüsünü yaşayabilir ve son raddeye varılabilir.

Ay’ın kırmızımsı renkte gözükmesinin sebebi, Ay ufka yakın olduğunda, Dünya atmosferinin Ay’dan gelen ışığı kırıp yansıtarak dağıtması, tayfta yer alan renkler arasında mavi renk daha çok saçılırken, kırmızı rengin daha az saçılması ve bu yüzden daha görünür olmasıdır.