Anasayfa TÜRKİYEDE 2015

TÜRKİYEDE 2015

tarafından Zeynel Eroglu

TÜRKİYE’DE 2015

 

Dış güçler ve Ülkelerden, Türkiye’nin düzenini bozmak için ciddi girişimler olacak. Önümüzdeki mayıs Türkiye, bir isyan ya da saldırı ile karşılaşabilir. Güvenliği sağlamak için tüm önlemler mutlaka alınmalı. Bu konu hafife alınamaz. 2017’ye gelindiğinde nihai sonuçlar barış ve şifalanma getirecek. Bu patlayıcı hadiseler sayesinde Türkiye daha iyi bir yerde olacak. Ekonomi güçlenip gelişecek ve barış galip gelecek.

Borsa uçlarda gezebilir ve akıllı davranabilirlerse çoğu kişi para kazanabilir. Ancak unutmayalımki, önümüzdeki yaz finansal durum kötüleşecek. En iyi yatırım altın.

Finansal konularda yaşanabilecek kriz ve zorluklara, ekonomik büyümedeki daralmaya, türkiye halkının alım seviyesindeki düşüşe işaret ediyor. Borsa ve Türk lirasındaki değer kaybı Hükümeti zorlayabilir. Milli gelirde ve vergi gelirlerinde de düşüş veya durağanlık yaşanabilir.

Martta dünya çapında kritik olaylar başlayacak. Jüpiter temmuza kadar Yengeç’te kalacak, korkunç yağışlar ve sellere neden olacak. Su yolları ve göller kirlenebilir, su kaynaklarına toksin ve hastalıklar karışabilir. Mutlaka temiz su içtiğinizden emin olun.

Türkiye için yepyeni bir dönem geliyor. Güçlenerek Ortadoğu’da barış sağlayıcı bir rol alıyor. Öyle akımlar başlatılıyor ki, tüm dünyanın örnek aldığı bir rol model oluyor.

Ancak, ülke içinde ve sınırlarımızda güvenliği korumanın Hükümetin öncelikli konuları arasında olacaktır.

Türkiye, Çin ile ticari işbirliğine giriyor ve bu ekonomiye müthiş yardım ediyor. Gemi taşımacılığı büyük gelişme kaydediyor. Ama yiyecek fiyatları, özellikle et fiyatları artacak.

2015 yazı boyunca en iyi yatırım İstanbul’da gayrimenkul olacak. Türkiye’nin dört bir yanından insanlar toplanıyor ve yaşayacak, barınacak konutlara gereksinim duyacaklar.

Genel anlamda, Tüm dünyada acımasızlık ve zulmün hakim olacağı günlerin başlangıcındayız. Zalimlik artacak ve bu durumları yaratanlar alkış alacak. Türkiye içinde karışıklıklar dönemi ağustos ayından itibaren yine gündemde olacak. Bir süredir sessiz kalan terör yeniden ateşlenebilir.

2015’in son aylarından itibaren ülkeyi yönetenler, sağlık sorunları da dahil olmak üzere beklemedikleri durumlarla karşı karşıya gelebilir. Hastalığı önleyici çok daha etkili güvenlik tedbirleri alınması gerekir. İstanbul’da olası bir salgın durumu ve biyolojik savaş tehdidi olabilir.

Otel ve Restoranlar, alkol hizmetleri ile ilgili yasalara karşı mücadele içinde olabilirler. Ancak bu yasak ve sınırlamaların üstesinden gelebilirler; zira bu sektörün turizm ile birlikte gelişmesi gerekiyor.