Home Uranüs

Uranüs

by Zeynel Eroglu

Ay – Güneş – Jüpiter – Mars – Merkür – Neptün – Pluton – Satürn – Uranüs – Venüs
Gezegenler Anahtar Kavramları – Ters Yönde Giden Gezegenler – Sabit Yıldızlar

URANÜS

Uranüs 3. evde yaratıcı, yenilikler geliştiricidir. Bilim, modern teknoloji fazlasıyla ilgisini çeker.

uranus
1. EVDE: Daima ileri bakar. En akıllı olduğundan emindir. İnsanlara hükmetme eğilimi kuvvetli. Yaratıcı, daha doğrusu icat edici. Bağımsız, kuralları yıkıcı, çılgın davranışlı, aşırı görüş sahibi. Duygulara fazla değer vermez. Aklına eseni yapar. Genellikle her fikre muhaliftir. Tartışmaktan kaçınmaz. İnatçı, kıskanç ve bazen de aldatıcı biri olabilir.

2. EVDE: Çalışarak kazanabildiği gibi başkalarının sırtından kazanmada da ustadır. Her durumda da istikrarlı bir kazancı olmaz. Paralar beklenmedik şekilde gelir gider. Alacaklar veya borçlaryüzünden sıkıntılar yaşar. Maddi olanaklarını alışılmışın dışında yöntemlerle kullanır. Cömert ama savurgan değildir. Değer yargıları kendine özgüdür. Standart ölçülere sığmaz.

3. EVDE: Uranüs, 3. evde Yaratıcı, yenilikler geliştiricidir. Bilim, modern teknoloji fazlasıyla ilgisini çeker. Özgür düşünür ve öyle hareket eder. Yakın çevresi üzerinde idare edicidir. Konuşması coşkulu, canlıdır. Dili oldukça sivridir. Doğru bildiğini açıkça söyler. İdare edilmesi, kontrolü nerdeyse imkansızdır. Bilimsel, fikirsel iletişim sahalarında başarılı olur. Madde ötesine dönük düşünebilir.

4. EVDE: Ev, aile anlayışı çok farklıdır. Değişiklikten hoşlanır. Yaşadığı yeri, ortamı yenilemeyi sever. Ailesini düşünür ancak onlara tabi olmak istemez. Kuralları kendi koyar. Tartışmalar, anlaşmazlıklar yaşar. Kendi isteği ile veya şartların gereği olarak ebeveynlerinden erken yaşta ayrılabilir.

5. EVDE: Sevgiyi duygusal bağlılık olarak görmez. Kafaca anlaşabileceği, akıllı ve farklı sevgili seçer. Tek birine bağlı kalmaz. Ahlak kurallarını aşar. Ayıp, günah gibi kavramlara bakışı farklı yöndendir. Birlikte yaşamak için mutlaka evli olmanın gerekliliğini kabul etmez. Orijinal haberleri vardır. Kumar gibi risklere çekinmeden girebilir. Çocuklarını özgür olarak yetiştirir.

6. EVDE: Hayatının bilimsel bir konuda çalışarak kazanır veya geçirir. Çalışma yöntemleri alışılmışın dışındadır. Metotları kendi yaratır. Prensipleri kendi koyar. İş arkadaşlarına hükmetmek ister. Titizdir, monotonluktan nefret eder. Yeniliklere açık olmayan kişilerden hoşlanmaz. Kazalar ve değişik hastalıklar geçirir. Günlük yaşamında, beklenmedik sürpriz gelişmeler yaşaması mümkündür.

7. EVDE: Bu evde Uranüs, ani ve sürpriz evlilik yapar. Seçilen eş genellikle farklı çizgileri olan, dikkat çekici veya tuhaf biridir. Genellikle sürekli ve dengeli bir evliliği olmaz. Sert etkiler varsa evlilik gerçekleşmez. Her zaman ayrılık vermese bile, kopma noktasına kadar dayanır. Ayrılmak için çok uğraştırır. Birlikte çalışmalar hep sorun çıkarır. Her çeşit ortaklıklar zarar getirebilir. Özgürlük isteği daima ön plandadır.

8. EVDE: Hukukla ilgili konularda işler ters gider. Hak olan ele geçmez veya zor olur. Doğa üstü, esrarengiz konuları bilimsel olarak keşfetmek yeteneği verir. Evrensel sistem gizemi, ölüm konusu gibi alanlara ilgileri fazladır. Seks ve cinselliğe farklı bir bakışları olur. Cinselliğe değer verir fakat bu konuda kendi istekleri ön plandadır. Beklenmedik bir zamanda veya bir kazada ölmeleri mümkündür.

9. EVDE: Her konuda aykırı görüş sahibidir. Devamlı çağın ilerisindedir. Filozof olma kapasitesi vardır. Yaratıcı, akılcıdır. Çok yüksek ve ilerici düşünce verir ama uygulanması mümkün olmayabilir. Uzun seyahatler yapar. Bunların amacı genellikle araştırma içindir. Bisikletle veya yürüyerek dünyayı dolaşmak, yeni dünyalar keşfetmek amacı ile herkesin düşünmediği farklı yerlere gitmek gibi, başkalarına çılgınlık gibi gelebilecek, maceracılık tutkusu verir.

10. EVDE: 10 evde Uranüs kişi üzerinde kesinlikle farklı bir meslek verir. Hangi dalda çalışırsa o alana yeni düşünme ve çalışma tarzı getirir. Devrim yapabilir. Tutuculuk vermez. Güçlü bir irade verir. Beklenmedik bir zamanda ön plana geçer. Gene sürpriz bir gelişmeyle düşmesi de normaldir. Patronlarla, iş verenlerle geçinemez. Hükmedicidir. Kendi işi olmalı veya idare etmelidir.

11. EVDE: Büyük umutlar, amaçlar peşindedir. Hedefi insanlıktır. Bilimsel araştırmalar, yaşamı kolaylaştıracak çalışmalar yapar. Dostlar arkadaşlar önemlidir. Zor zamanlarda yardıma koşan dostları vardır. İyi bir akıl hocasıdır. Bağımsızlığına asla halel getirtmez. Aniden yön değiştirebilir. Hedefini anlamak zordur.

12. EVDE: İç dünyasında sürekli arayış ve değişik düşünceler içindedir. Duygusal rahatlama sağlayacak çalışmalara merak duyar. Kuvvetli seziş ve aklını kullanma sayesinde geleceği bilme kapasitesi vardır. Dost kişiler umulmadık şekilde düşman çıkabilir. Huzursuz, iç gerginlikler yaşayan, ani değişiklikler gösterebilen bir yapıdır.

Astroloji Uranüs – Astroloji Uranüs Nedir?

Astroloji Uranüs – Astroloji Uranüs Ne Demektir?

Astroloji Uranüs – Astroloji Uranüs Nasıl Olur?

Astroloji Uranüs – Astroloji Uranüs Kim Bilir?

Astroloji Uranüs konusu ve Astroloji Uranüs konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…