Home Genel Vefk malzemeleri

Vefk malzemeleri

by Zeynel Eroglu
0 comment

Vefk malzemeleri konusu ve Vefk malzemeleri hakkında tüm bilgiler…

Vefk Malzemeleri ;yapılan vefkin niteliğine bağlı olarak çok değişik malzemeler, araçlar ve emtialar kullanılır.

VEFK YAPILMASINDA KULLANILAN VARLIKLAR…     Vefk malzemeleri

  • RUHLAR

Bunlardan ruhları kullanmak için çok derin bilgilere sahip olmak gereklidir. Özellikle arasatta kalmış, dünyadan henüz ayrılamamış, ya yada gözü arkada kalmış ve yahut asi bir ruh olupta gücünü kötü kullanan bir habis ruha hükmedebilmek her babayiğidin harcı değildir.       Vefk malzemeleri

  • CİNLER

Yapılan büyülerde genellikle cinler kullanılır. Aslında en kolay ve çoğunlukta olan da cinlerin kullanılmasıdır. Bu bahisle cinler, şeytanlar, iblisler, demonlar vb. türdeki varlıklardan bahsediyoruz. Cinlere ait özel okumalar ve özel tütsüler sayesinde ulaşılır. Yapılan ameliye yada ritüel ile amaca ulaşılır.

  • HADİMLER

Hadimler, daha çok Ortadoğu kültüründe görülen majisyene ya da büyücüye yardım eden ona bağlı bedensiz varlıklardır.      Vefk malzemeleri

Hadim yardımcı görevli varlıklardır, Bedensiz varlık sınıfından olan Cin grubundan yada Nurani varlıklardan olan Meleklerden olabilir..

Hadimler; Günlere; saatlere; gezegenlere, kutsal metinlere, rakamlar ve harflere, sembollere ait olabilir ve bunlara göre kategorize edilir.. Davetler sonucu elde edildigi gibi bir davranışa ve eyleme karşılık kendi iradesi ilede gelip görevlenebilir.

İslami Majide, Hadimler kesinlikle Büyü yapılmasında kullanılmaz, Ak Büyü olarak, yada Pasif Büyü diye nitelendirdiğimiz ancak koruma büyüleri için kullanılırlar. Hadim, hizmetli görevli manasına gelir. Özellikle islami majinin kaynağı olan Havas İlmi’nde her ayet, harf yada esmanın bir hizmetlisi görevlisi olmasından yola çıkarak çalışma yapılır.          Vefk malzemeleri

 

VEFK YAPILMASINDA KULLANILAN MALZEMELER…

  • BİTKİLER (Tütsüler)

Tütsüler her daim her kültür ve inançta özel bir yer tutar. Özellikle büyüsel çalışmalarda olmazsa olmazlardandır. Kullanılan bu bitkiler özellikle yakılarak yani dumanının ortama salınması ile elde edilen enerji kullanılır. Bu tütsü dumanının ortamı arındırmak ve temizlemek maksadı yapıldığı ve kullanıldığı gibi ortama farklı varlıkları çekmek için ve onlara iş yaptırmak içinde kullanılması söz konusudur. En çok bilinen ve kullanılan, Aşk Büyüleri içinde Karabiber Büyüsü, Biber Büyüsü şeklinde söylenen Biber tohumu kullanılmasıdır.  Yine Ayrılık Büyüsü için Hardal ve Dardağan Darısı kullanılırken, Çin Tırnağı, Çin Elması ve Kardeş Kanı gibi gizemli isimlere sahip bitkilerde bulunmaktadır.

  • MADENLER

İşlemlerde özellikle yıldızlarla eşleştirilen madenler kullanılır. Bunlar sırası ile, Satürn – Kurşun, Jüpiter – Kalay, Mars – Demir, Güneş – Altın, Venüs – Bakır, Merkür – Civa, Ay – Gümüş tür. Ayrıca bir çok doğal taş da kullanılır ve maden olarak geçer.Ametist, akik, Kuvars gibi. Çeşitli renklerde sıvılar ve sularda bu kategoriye girer. Yine değişik renklerde kullanılan mumlar da vardır.         Vefk malzemeleri

  • ÇİZGİLER

Evrensel cizgiler vardır. Ezoterik bilgilerde, Bunlardan daire şeklinde olanı Tin (öz ruh) ile özdeştirilirken, yarım daire yani hilal daire Ruh (bedenlenmiş olanı) şeklinde eşleştirileri. Artı işareti bedeni canı ve yaşayan canlıyı temsil eder. Ters Üçgen dişiyi ve dişi enerjiyi temsil ederken düz üçgen erkeği ve eril enerjiyi temsil eder.

Bir örnek vdrelim. Okuma ve Büyü İşlerinde Dâireleme Çok Yaygın Olarak Kullanılır
Birleştirme Büyüleri ‘nde yada Ayırma Büyüleri ‘nde ve korunma uygulamalarında kullanılır. Örneğin: Toplu iğne ortasına bir âyet-i kerime yazılır.
Toprağa çizilen bir yuvarlak, kimin niyetine yapılma onun etrafını çevreleyen duvarla özdeştir.
Duvar onu dışarıdan gelecek olan her türlü kötülüğe karşı koruyacaktır. Ya da duvar çizgi o kişiyi veya neyi hapsedecek çizgiden dışarıya çıkamayacaktır.

  • HARFLER (Huruf, cifr, rakamlar)

Yoğun olarak büyüde kullanılan harfler ibranice ve süryanicedir; bazı vefk çeşitlerinde de Arapça sıkılıkla kullanılır…Hatta, Ebced hesabında harflerin sayısal değerleri Arap alfabesinde sıraya göre değil, İbranice ve Süryanice’deki sıralamaya göredir. Esasen, Ebced hesabı, Ebced rakamlarını yani alfabetik bir sayı sistemini kullanarak, kelimelerin sayısal değerini hesaplamaktır. İş sayısal değer hesaplamaya gelince burada cifr yada cifir ortaya çıkıyor. Cifrin günümüzdeki yada batı dünyasındaki adı Nümeroloji dir. Nümeroloji Okültizm’in bir dalı olup, evrenin sayısal bir kurgu içerdiğini, evrendeki hiçbir şeyin rastlantıya dayanmadığını, her şeyin sayısal bir düzen içinde meydana geldiğini varsayar ve sayılarla ilgili çeşitli analitik ve sentetik çalışmalarla, evrendeki ve olaylardaki gizli yasa ve ilkeleri keşfetmeyi amaçlar.        Vefk malzemeleri
Muska, Vefk ve Tılsımlar, büyünün bir bölümünü oluşturan yardımcı unsurlardan sayılmaktadır.
Büyü ile uğraşan insanlar, yüz yıllar boyunca bir takım simgesel biçimler, harf, sözcük ve cümlelerden, bazı eşya, taş ve başka nesneleri , kullanarak, onların yaşantı ve kaderler üzerinde etken olacağına inanmışlardır.
İlim sahibi kimselerin inançlarına göre muska, vefk ve tılsımlar, büyülü sözcük ve yazılar yardımı ile insan kötü kaderini yenebilir, büyülerden korunabilir ve başına gelecek felâketleri savuşturur. Düşmanlarını alt eder.

Vefk malzemeleri ;

Vefk malzemeleri – Vefk malzemeleri nedir?

Vefk malzemeleri – Vefk malzemeleri nelerdir?

Vefk malzemeleri – Vefk malzemeleri nasıl bulunur?

Vefk malzemeleri – Vefk malzemeleri nin etkisi nedir?

Vefk malzemeleri – Vefk malzemeleri nerede yetişir?

Vefk malzemeleri konusu ve Vefk malzemeleri hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

İlgili Yazılar

Leave a Comment