Home Genel Vefk Nedir Nasıl Yapılır?

Vefk Nedir Nasıl Yapılır?

by Zeynel Eroglu
1 comment

Vefk Nedir? Nasıl Yapılır?

Vefk Nedir ;İslam büyükleri vefk tertip etmek üzere çok uğraşmışlardır. Bunların başında İmamı Gazali hz. gelir. İmamı Gazali üçlü vefkin mucididir. Vefk tertibi hesap ilmine dayanır…

Ebced le ilgili sayfalarda da belirttiğimiz üzere her harfin (Arabi harfler) karşılığı olarak bir rakam sayı bulmuşlardır. Bu rakam ile bütün Esmai ilahinin adetleri bulunmuş hatta Kur’andaki bazı sürelerin harfleri rakamlara çevrilerek toplamı hesap edilmiş ve bununla Vekfler tanzim olunmuştur.

Vefk Nedir? Hakkında Detaylı Bilgiler

Bir Vefki yazmak o Esmayı ve ya avcı kat sayısıyla yazmaya eşit olduğunu söylemişlerdir. Vefk nedir insanların üzerindeki manevî hastalıkları def etmek için eskiden böyle Vefkler yapılırdı. O şahıs bunu üzerinde taşırdı ecnebiler buna «Maskot» diye tabir ediyorlardı.

İslam dininde nazarın değdiği cihetle nazarcıların ve düğüm bağlıyan üfürükçülerin Şerrinden Allah’a sığınmak vardır, İşte Süre-i Felak bundan bahseder ve bi­zatihi Hazreti Peygambere yapılan büyünün bozulması için bu ayetin geldiğini islam alimleri beyan ederler. Süre-i Nas’ta da Şeytan ve Çin’den bahsolunur ve bunların şerrin-den Allaha sığınmamız emrolunur.

Kur’anda Cin’den bahseden Cin Suresi ve Rahman Suresi de var. Ve daha bazı sürelerde de mevcut insanlar zaman zaman kendilerini rahatsız eden bu görünmez varlıkların şerrinden korunmak için muhtelif çarelere baş vurmuşladır. Dini folklorumuzda bunlara ait bir çok misaller mevcuttur.

Muska; bünyesinde barındırdığı manyetik enerji tükenmesi ile birlikte geçerliliğini kaybeder. Vefk ise evrensel enerjiyi emerek astrol dubleye aktardığı için kainat var olduğu müddetçe işlevini devam ettirir.

Vefk nedir hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…

İlgili Yazılar

1 comment

şule 13/11/2021 - 23:30

medyum zeynel hoca olmasa başımdaki papaz büyüsünü nasıl bozdururdum bilmiyorum. Gitmediğim hoca kalmadı ama hepsi yalancı çıktı sadece medyum zeynel eroğlu söz verdiği gibi VEFKLE büyüyü boza bildi ALLAH yüz kere razı olsun

Reply

Leave a Comment