Home Genel Vefk Taşırken Uyulması Gerekenler

Vefk Taşırken Uyulması Gerekenler

by Zeynel Eroglu
0 comment

Vefk taşırken uyulması gereken bazı teknik konular bulunur. Bu konular vefklerin doğru şekilde çalışmasına etki ederler. Kısaca bunlardan bahsetmeye çalışayım. öncelikle vefklerin Rahmani modda yapılan çalışmalar olduğunu unutmamak gerekmektedir. Böyle bir vefki içeriğinde ya Ayetullah ve ya Esmaullah bulunur. Bu sebepten vefklerin bel hizasında yukarıda taşınması lazımdır. bünyenin ön yüzünde taşınması da, vefk taşırken uyulması gerekenler arasındadır. Bunlar edep açısından lüzumlu olsalar da, çakraların vücuttaki dağılımları ile de alakalıdır.

Kağıt üzerine, manyetik akımları absorbe edebilen malzemelerle yazılan vefkler, katlanarak ve bir muhafaza içerisine alınarak taşınırlar. Bu şekilde taşınan bir vefkle, kirli sayılan bir mekana girmekte sakınca yoktur. örnek olarak tuvalete girerken vefki çıkarmak gerekmez. lakin, vefk açık halde ise, mesela bir yüzüğün kaşına kazılmış ise, bu vefkle kirli sayılan bir mahale girmek uygun olmamaktadır.

hanımların hususi hallerinde vefk taşımalarının gereği yoktur. Taşımak kesin olarak sakıncalı olmasa da, taşımamayı tercih etmek evlâdır.

Haram sayılan bir eylem esnasında vefklerin taşınmaması daha uygundur.

Vefk taşıyan bir kişi, durumunu ilan etmez. Hatta mümkünse vefk taşıdığını kimseye söylemez. Vefk vesilesi ile elde ettiği her hangi bir menfaati, en güvendikleri ile de olsa, paylaşmaz. Vefk bir defa kapandıktan sonra, yapanın bilgisi dışında açılmaz. direkt gelen güneş ve ay ışınlarına, yüksek yoğunluktaki fer ve ses frekanslarına maruz bırakılmaz.

bilhassa safranla yazılmış vefkler nemden irak tutulur. Zira rutubet safranı siler ve vefkin manyetik dengesini bozar. Bu nedenden dolayı vefkin naylonla sarılması, hava almayacak biçimde sıkıca muhafaza altına alınması gerekiyor.

Vefk taşıyan insanların müdavemet konusuna riayet etmeleri zaruridir. Vefk aksi bir hal bulunmadığı sürece titiz şekilde taşınmalıdır.

Vefke sahibinden başkasının uzun süre dokunması, dikkatli şekilde bakması müsait değildir. Bu nedenden şahısların dikkatli bakışını çekecek şekilde taşınmamalı ve başkalarının temas edebileceği şekilde ortalıkta bırakılmaması gerekmektedir.

Vefk taşıyanların vefk psikolojisi yazımda anlattığım şuura sahip olması gerekir. Vefkim içeriğine hizmet etmek meselesinde gayret etmesi gerekir.

Buraya kadar anlattığım şeylerin çoğu, vefki tesirsiz bir duruma getirmese de, etken şekilde kullanımı isteyenlerin bu şartlara uyması gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Leave a Comment