Home Genel Vefk Ya Da Muska Nasıl Taşınır, Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Vefk Ya Da Muska Nasıl Taşınır, Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

by Zeynel Eroglu
0 comment

Vefk Ya Da Muska Nasıl Taşınır, Kullanımı Nasıl Olmalıdır?Nasıl Yapılır?

Vefk yada Muska, İçeriğinde Ayet, Allah’ın ismi gibi kutsal yazılar bulunması açısından kesinlikle belden aşağı taşınmamalıdır. Yazılan yada yapılan muska ve vefki yapan kişi, ne için yapıldığı ile orantılı olarak kişiye vücudunun hangi bölgesinde taşınması gerektiğini muhakkak bildirmelidir. Genel olarak yapılan Muska yada Vefk, göğsün sağ tarafında, boyunda yada sağ kolda taşınır. Ancak biraz önce ifade ettiğimiz gibi, muskanın nerede taşınacağı yapılan işleme bağlıdır. Örneğin bereket için hazırlanan bir vefk, cüzdanda taşınabilir, ancak koruma için yapılan muska yada benzeri bir vefk cüzdanda taşınmaz bunu kişinin boynuna asması yada sağ göğsün üzerinde taşıması uygun olacaktır.

İster muhabbet uygulaması, ister koruma muskası yada şifa muskası olsun, içeriğinde Allah’ın isimlerinin olduğu muska yada vefk cepte taşınmaz, çünkü oturduğunuz zaman bu Ayet yada Esmaların üzerine oturmuş olursunuz. Buda pek yerinde bir davranış olmayacaktır.

Vefk Ya Da Muska Nasıl Taşınır, Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Hakkında Gerçek Bilgiler

Yapılan vefk yada muska üçgen şeklinde yada kare, dikdörtgen şekillerde katlandıktan sonra, naylon, muşamba yada balmumu gibi maddelerle hava almayacak ve su geçirmeyecek şekilde sarılır. Bazen bu katlama ve sarılma şekli 7 kat diye tabir edilir. Çoğu uygulamada 7 kat muşambaya sarma işlemi tam olarak hava ve su geçirmez olmasını sağlamak amacı ile yapılır. Muşambaya sarılan muska yada vefk deriyle yahutda hiç kullanılmamış temiz bir bez parçasına sarılarak şekline uygun dikilir. Ancak dikerken dikkat edilmesi gereken diğer önemli konu, iğnenin kesinlikle kağıda temas etmemesidir. Eğer iğne kağıda temas eder ve muska yada vefkte delik açarsa, yapılan işlem bozulur.

Bu şekilde hazırlanan vefk yada muska ile banyoya girilebilir, lavaboya yada tuvalete girilebilir. Ancak elbette bu muska üzerinizdeyken banyo yapılmaz. Banyo yaptıktan sonra tekrar takılır.

Muska yada Vefk bir bez kılıfa sarılırsa yada dikilirse, kirlendiği zaman bu kılıfın değiştirilmesi gereklidir.

Genel olarak muska yada vefkin balmumu yada muşamba ile katlanılmasından sonra deri kılıfa geçirilmesi yada dikilmesi çok daha uygun olur.

Muska yada Vefk düşürülmemeli, gelişigüzel bir yere atılmamalı, sürekli taşınmalıdır. Muska yaptırıpta takılmazsa herhangi bir faydası olmaz. Herhangi bir nedenle muska yere düşerse, dikkatle yerden alıp üzerinize takabilirsiniz. Size bu uygulamayı yapan kişi, yani vefki yada muskayı hazırlayan kişi dikkatli davranmanızı ve yere düşürmemenizi istediyse ve herhangi bir nedenle muska yere düştüyse, yapan kişi ile iletişim kurmalı ve bu durumu anlatmalısınız. Çünkü dediğimiz gibi, bazı uygulama ve işlemlerin kesin olan kuralları vardır. Bu kurallara önem gösterilmelidir.

Muska yada Vefk taşındığı zaman mümkünse beden temizliği ve gusül abdestli olmak şarttır.

İlgili Yazılar

Leave a Comment