Home ASTROLOJİ Yaşamı Yöneten Gezegenler

Yaşamı Yöneten Gezegenler

by Zeynel Eroglu
0 comment

Arada böyle bilgiledirme yazıları yazarım, takip edenler bilirler. Bugün pek bilinmeyen, pekte popüler olmayan fakar bir o kadar mühim bir konu için bilgi vereceğim… Doğduğumuz ana göre hazırlanmakta olan, parmak izimiz gibi bize özel olan bir doğum haritamız var.

Bir nevi yaşam haritamız, yaşam pusulamız. Bu harita üzerinden bir çok tespitte bulunabiliyoruz, kişinin hem benlik yapısı, hem iş potansiyelleri, hem finansal güçleri, hususi yaşamı, sağlığı…vs. Bu tespitler, doğum haritanızda ki gezegenlerin yerleşim yerleri, kuvvetli zayıf etkileşimleri, asaletleri üstünden yapılır..

Bir de bu gezegenler aslında yaşamlarımızın dönemlerini yönetirler ve o çağın kalitesi hakkında bizlere muazzam bilgiler verirler…

 

Doğdumuz andan itibaren AY’ın etkisi ile dünyaya geliriz, astrolojide AY; anne ile kurduğumuz duygusal bağ, beslenme, ilkel dürtüler, bilinçaltı davranış şekillerine işaret eder.  Yaşamımızı 0 – 4 yaş arasını AY yönetir. Ay’ın doğum haritanızda ki bulunduğu burç ve diğer gezegenlerle etkileşimleri bu ıslak aralığını nasıl geçirdiğiniz yada geçireceğiniz, annenizin fiziksel-psikolojik durumu, sizin ilk gelişiminiz, nasıl bir ortamda büyümeye başladığınız meselesi için bilgiler vermektedir..

Akabinde 4 -14 ıslak aralığını MERKüR yönetmektedir. Merkür ise astrolojide, bilme, öğrenme, eğitim, merak, araştırma, bulma, iletişim kurma biçiminde sembolize edilir. Bu yaş aralığı tamda yaşamda neler olup bitiyor, çevremizde ne benzeri olaylar cereyan ediyor, ilk kelimelerin ağzımızdan çıktığı, ilk eğitime başladığımız yoğun şekilde kıymetli bir süre dilimi. Zihinsel gelişimimiz üstünde etklilidir, ilk kişisel yetenklerinizi keşfettiğimiz zaman dilimidir. Doğum haritanızda MERKüR’ün olduğu burca ve başka gezegenlerle etkileşimlerine bakarak bu sürecin nasıl kalitede geçtiği, ne gibi olayların cereyan ettiği, sayısal mı olmadan sosyal zeka ya mı sahip olunduğu, beceri ve yetenkerin neler olduğu, fikirsel açıdan gelişim sürecinin nasıl ilerlediğini tespit etmek mümkündür..

14 -22 yaş arasını ise VENüS yönetir arkadaşlar. Astroloji sembolizmi arasında Venüs; haz aldığımız, hoşlandığımız konular, aşk, birliktelikler, seks, zevk veren konular, cinsel eğilimler, cinsel organların gelişimi, cinsel yaşamı yaşamanın şekli, hususi yaşamın nasıl temeller üzerine kurulu bulunduğu, ilk aşkın kalitesi, ergenlik döneminin nasıl geçtiği meselesinde bilgiler vermektedir. VENüS’şöhret doğum haritanızda ki noktayı ve öteki gezegenlerle etkileşimleri bu süreci nasıl geçirdiğiniz hakkında bilgiler vermektedir. mutlu bir ergen miydiniz? ilk cinsel deneyiminiz nasıldı? Nasıl karakterlerden hoşlandınız, şu an size haz oluşturan konuların temelinin atıldığı dönemdir.

 

23 -41 yaş arasını ise GüNEş yönetir, güneş ise astrolojide; kimlik, ego, kariyerin başlangıcı, kariyerde başarılı olunacak mı olunmayacak mı?, başka beyler ile birliktelikler nasıl gelişecek, kişi kendini yeterince gösterebilecek mi olmadan gösteremeyecek mi?kişi kendini nasıl anlatım edecek, nasıl tanıtacak, bunu yaparken hangi ensturmanları kullanacak bunları tespit edilebilmesi için güneşi inceleriz. Güneş’in hangi burçta bulunduğu, asaleti, öteki gezegenlerle yaptığı etkileşimler bu yaş aralığının nasıl bir kalitede geçeceği hakkında bilgiler vermektedir.

42 – 56 yaş arasını ise yani orta ıslak dönemini ise MARS yönetir, tamda orta yaş krizini. MARS; astroloji sembolizminde mücadele, kriz, savaşma, elde etme, neticeye ulaşma, maksata varma, savunma benzeri anlamları içermektedir. MARS’ın konumuna göre; kişi hayattan istediklerini alabiliyor metre? Orta ıslak krizi zamanı ile nasıl başa çıkıyor, yaşamda ki hedeflerine gerçekten ulaşabilecek mi? Elindekileri koruyabilecek mi yok ise kaynedecek mi ? ömrümüzün aslında tamda sizi zorladığı ve mücadele edilen dönemine işaret eder. Bu mücadeleden kim  ne şekilde nasıl galip çıkacak MARS’ı inceleriz. MARS’ın doğum haritasında bulunduğu burç, öteki gezegenlerle etkileşimleri bizlere cevap vermektedir..

57 – 68 ıslak arasını ise olgunluk, dinginlik, bilgelik, bereket, berket, şans, gelişme, felsefe, sağduyu, inanç, saygınlık gezegeni Jüpiter yönetir. bireyin bu ıslak aralığını nasıl bir kalitede geçireceği, bu yaşına kadar yaşamımızın ona sunduklarını ne derece öğrenebilmiş, neler kazanmış, saygın bir şahıs mi, olgunlaşabilmiş mi?, yaşama karşı nasıl bir düşünce ve inanç sistemi oluşturmuş bunları doğum haritasında ki Jüpiter’in konumu incelenerek tespit edilebilmektedir..

 

69 ve sonrasını ise SATüRN yönetmektedir. Nasıl bir yaşlılık geçireceğiniz, yaşamınızın son zamanının nasıl geçeceği, ölüm ve çeşidi, nasıl bir ihtiyar olacağınız, yaşlılık döneminizde sağlığınızın nasıl olacağı, çevreniz sebebi ile sevilip, sevilmeyeceğiniz benzeri soruların yanıtlarını vermektedir. Doğum haritanızda ki SATüRN’şöhret bulunduğu burç, öteki gezegenlerle etkileşimleri ile bu biglilere ulaşılabilmektedir..

İlgili Yazılar

Leave a Comment