Anasayfa Yay Burcunda Ay

Yay Burcunda Ay

tarafından Zeynel Eroglu

Koç Burcunda Ay  Boğa Burcunda Ay  İkizler Burcunda Ay  Yengeç Burcunda Ay  Aslan Burcunda Ay  Başak Burcunda Ay | Terazi Burcunda Ay  Akrep Burcunda Ay  Yay Burcunda Ay  Oğlak Burcunda Ay  Kova Burcunda Ay  Balık Burcunda Ay |

YAY BURCUNDA AY YORUMLARI

Temel Prensibi: İnsan asil, saf ve iyidir.
yay

Anahtar Kelimeleri: İyimser, hevesli, meraklı, yayılgan, maceracı, filozof, hoşgörülü, mübalağacı, asil.

Ay’ları Yay olan kişilerde görünen heyecanlı, neşeli, coşkulu, hevesli dürtülerin altında, yaşama, kendilerine inanç ve güven duyma, kendilerini geliştirme ihtiyacı bulunur. Yüksek ve kutsal duygularla dolup taşar ve harekete geçerler. Yay’ın kendine güvenen, iyimser, deneyimlemeye meraklı, kendine ait fikirler oluşturma kapasitesi Ay ile birleştiğinde, kendine ve fikirlerine güven, tarafsızlık, adalet ve inanç oluşturma konularında sebatsızlık, rüzgara kapılmışlık ve çelişkiler ortaya çıkar. Kendine ve yaşama olan inancı çocukluk öğretileri ve alışkanlıklarıyla şekillenir. Kendi fikirlerini oluşturmak yerine tembellikle daha kolay yollardan hazır inanç ve felsefe sistemlerini benimser. Dogmatik ahlaki görüşlere takılır, hatta kendi tensel ve duygusal ihtiyaçlarını bu görüşlere kurban eder. Yay’daki Ay kişisel duyguların ve hislerin inanç oluştururken göz önüne alınmasını vurgular. Oysa aynı zamanda duygular yerinde fazla duramayan, enerjisi dağınık, sabırsız, hevesi çabuk parlayıp sönen Ay’ı Yay’da bulunan kişiye fazla ağır,derin ve uğraştırıcı gelir. Hiçbir duygusal empati kazanmadan, başkalarının duygularına ilgisiz kalıp, aynı insanlar için fildişi kulesine çıkıp doğrular hakkında ahkam kesip, yapılacak işleri başkalarına bırakmak konusunda tehlikeli bir eğilim gösterir. Sınıf bilinci vardır. Kendisinden daha alt düzeyde (başarı, eğitim, öğreti, v.b.) olan insanlara kibirle yaklaşır. Aristokrat bir havası vardır. Sülalesi ile gurur duyar, soy ağacında kendisinin önemli bir yeri olduğuna inanır. Küçük düşmekten, tüm hataları ve zayıflıkları ile maskesiz, normal bir insan gibi görünmekten korkar.Uzaklara gitmeye içgüdüsel bir özlem duyar. Yarın nereye varacağını hiç düşünmeden hep yollarda olmak ister. Yeni ufuklar arar, ama belli bir amacı yoktur. Enerjisini dağıtmak, hiçbir şeye konsantre olamamak gibi bir dezavantajı vardır. Yüce bir güç tarafından yönlendirildiğine inanır. Bu yüzden sorumluluk almakta isteksizdir. Yüksek idealleri vardır. Dini duyguları inişli çıkışlıdır. Bir anda aynı fanatizmle daha önce inandığının tam tersi yönünde yer alabilir. İçeriğine egemen olmadığı dindarca lafları, hiç deneyimlemediği felsefeleri papağan gibi tekrarlar. İki yüzlü, dogmatik, kendini beğenmiş ve dar kafalı olabilir. Aslında bir yandan da hiç kimseyi , hiçbir şekilde düşkırıklığına uğratmak istemez. Ortak amaçları ve idealleri için ortaklık içinde çalışmayı sever.

Yay Burcunda Ay Hakkında Detaylı Bilgiler

Tipik Duygusal Reaksiyonları: Bu Ay burcuna sahip kişiler idealist, ateşli duygular ve yüce amaçlar taşırlar. Etkileyici jestlerle, hararetli ve iyimser şekilde tepki verirler. Özgürlüğe aşıktırlar. Dünyanın her yerinde kendilerini evlerinde hissederler. Yaşama karşı olumlu bir yaklaşımları vardır. Öte yandan Yay’ ın yüce amaçları, engin bilgi birikimi ve hoşgörüsü Ay’ın sisli derinliklerinde kaybolup, bilinçaltına sıkışır. Böylece Yay’ın gölgesi anlık dürtüsel duygusal reaksiyonlarında, kişinin kendisiyle ilgili değer hislerinde göze çarpar. Kendini her konuda haklı görür. Abartılı bir kendini beğenme duygusuna, başkalarını yönetme ve yönlendirme isteğine bağlanır. Mağrur, kibirli ve eleştiriye son derece hassas tepkiler verir. Sevimsiz bir “her şeyi bilirim” tavrı gösterir. Lutfeden pozlarında, güvenilmez ve tutarsız, her şey için fazla iyiymiş görüntüsü sergiler. Tam tersi hallerde hoşgörü, sempati ve affedicilikte o kadar aşırıya kaçarki, sonunda hiçbir ayırım gözetmeksizin her şeye göz yumar, inançlarında sürüklenir. Özellikle geniş yürekli affediciliğini kendisine yönelttiği zamanlar mantıksız ve sorumsuz davranabilir. Şımartılmış olabilir. Kendisine karşı bir hayli samimiyetsiz olabilir. Kendisini olduğundan daha önemli görmesine neden olan alkışlanma ve ucuz dalkavukluk gösterilerine tav olur. Kendi duygularını katmadığı hiçbir zaman gerçekleştiremeyecek planlar yapar. Hayata karşı sahte bir kayıtsızlık havası taşır. Rahatına düşkün, tembel, aynı zamanda talepkardır.

Çocukluk Deneyimleri: İyi çocuk. Özel olduğu duygusunu taşır. Ahlaki, ruhsal veya başarı anlamında “iyi” olma arzusuna sahiptir. Başkalarını düşkırıklığına uğratmaktan hoşlanmaz. Sevilmek, hayranlık toplamak ve taktir edilmek ister. Haksızlığa dayanamaz ve bu duyguyla başa çıkmakta zorlanır. Daha küçükken çocuğa büyük hareket alanı bırakılması, desteklenmesi ve yol gösterilmesi gerekir. Çocuk hayata dair inanç ve ahlaki bilgileri ebeveyleri kanalıyla edinir. Ebeveynler dindar, fazla ahlakçı ve akademik eğitimi yücelten kişiler olabilirler. Çocuğun tüm davranışlarını dogmatik ahlaki görüşlerine dayanarak iyi ya da kötü olarak sınıflandırabilirler. Ay’ları Yay’da olan çocuklar genellikle katı bir adalet görüşü ile hoşgörüsüz bir şekilde yetişmiş olabilirler. Böylece başlangıçta edindikleri sistemi aşıp kendi inanç sistemlerini geliştirmekte zorlanabilirler.

Annesini algılayış biçimi: İdeal, dindar, iyimser, neşeli, bazen sorumluluk almak istemeyen anne.

Öğrenmesi Zor Dersler: Kaybetmeyi öğrenmek, duygusal içtenlik. Yüksek duygular ile gündelik gerçekler, bayağı duygular ile kutsal değerler, entelektüel kuşkular ile dinsel inançları arasındaki çelişki ve çatışmayı çözümlemelidir. Diğer insanların duygularını anlamalı ve görüntülerin ardındaki gerçek anlamı bulmaya çalışmalıdır. Kendi fikirlerine, içsel duygularına güvenmeli ve kendi bakış açısını geliştirmelidir. Kendine öğretildiği ve gündelik gazetede anlatılanların ötesindeki ahlaki değerlere varmalıdır. Bilgi bolluğu içinde kaybolmadan, bilginin çeşitliliğini ayırt edip değerlendirebilmelidir. Yüzeyselliğe takılıp iyinin ve doğrunun fetvacısı olmak yerine tevazu içinde hayatın derin çelişkilerini, kendisinin ve başkalarının duygularını hoşgörülü bir şekilde rafine edip hayatının anlamını çıkarmalıdır.

Hava Durumu: Bugünler sıcak doğadadır, keyifli ve kuru bir atmosfer yaratır. Yaz günlerinde bazenyağmur da getirebilir. Hava şartları değişkendir.

Sağlık:  Hava değişikliklerin yüzünden sırt ve siyatik ağrıları görülebilir. Varis ve üst baldırda ağrılar ortaya çıkabilir. Kaslarımıza masaj yapmak iyi gelecektir. Kasları fazla zorlamamalıdır. Yay burcunun yönettiği organlarımızı bu dönemde ameliyat etmek iyi netice vermeyebilir. Mümkünse erteleyin.

Beslenme:  Bugünlerde protein ve taze meyve ağırlıklı beslenmeliyiz. Bu gıdalara bedenin ihtiyaç duyduğu günlerdir ve sindirmesi kolay olur. Ancak aşırı protein yüklemesi alerjileri tetikleyebilir.

Ev İşleri: Ay Yay burcundayken temizlik yapmak ve tamir işleri ile uğraşmak uygundur. Sıcak özellikteki bugünlerde evinizi bol bol havalandırabilirsiniz.

Bahçe ve Tarım:  Meyve günüdür. Bugünlerde meyve ağacı, dalda yetişen sebzeleri ve uzamasını istediğiniz bitkileri ekebilirsiniz. Bitkilerinizi bugünlerde zararlı otlardan arındırırsanız, kısa sürede tekrar çıkarlar, bu yüzden uygun değildir.

Aile ve İkili İlişkiler:  Ay Yay’dayken ikili ilişkilerde ve aile içinde iletişim artar. Umutlar ve gelecek üzerinde konuşmalar çoğalır. Sorunlar ve gerginlikler kolaylıkla çözülebilir.

Hobi ve Boş Zamanlarımızı Değerlendirme: Kalabalık ortamlarda bulunmak misafir ağırlamak için uygundur. Ayrıca kendinizi yormayacak kısa yürüyüşlere çıkmak ( uzun yürüyüşler ya da dağ yürüyüşü benzeri aktiviteler kasları fazlasıyla yoracaktır) ve kasları fazla zorlamadan takım sporu yapmak hoşunuza gidecektir.

İş ve Para: Hukuksal konuları ele almak için uygundur. Ayrıca iş sorunlarını bugünlerde daha kolay çözebilirsiniz. Pazarlıkta, anlaşmalarda başarılı olabilirsiniz.