Home ASTROLOJİ Yengeç burcu karakteristik özellikleri

Yengeç burcu karakteristik özellikleri

by Zeynel Eroglu
0 comment

Sayfada Neler Var?

Yengeç burcu karakteristik özellikleri

Yengeç burcu karakteristik özellikleri

Yengeç burcu karakteristik özellikleri

Zodyak’ın 12 burcundan dördüncü burç olan Yengeç burcunun döngüsü her yılın 21 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında başlar. Yıldız haritanızda Yengeç burcu gezegen yerleşimine sahip olmasanız da yıl boyunca çeşitli gezegenler Yengeç burcunu ziyaret ederek bu burcun su enerjisini uyandırdığı için bu enerjiyi anlamak önemlidir.

Yengeç burcu hakkında bilinmesi gerekenler

İşte, Yengeç burcuna dair bilinmesi gereken önemli özellikler…

Yengeç burcu özellikleri (21 Haziran – 30 Temmuz)

 • Sembolü: Yengeç
 • Elementi: Su
 • Niteliği: Kardinal (öncü)
 • Yönetici gezegeni: Ay (duyguları ve ruhsal durumları yöneten gök cismi)
 • Renk: Beyaz
 • Gün: Pazartesi, Perşembe
 • Uğurlu sayılar: 2, 3
 • Uğurlu taşları: Akuamarin, Ay taşı, Kuvars kristali, Safir Taşı, Zümrüt
 • Vücutta tekabül ettiği yer: Göğüs, mide
 • Olumlu özellikleri: Yardımsever, sabırlı, merhametli, anaç, romantik, yaratıcı
 • Olumsuz özellikleri: Dedikoducu, burnu havada, ketum, aşırı duyarlı, fazla rekabetçi
 • En sevdiği şeyler: Gurme yemekler, salon sporları, ev partileri, çocuklar, müze ve sanat galeriler, evde yapılan hobiler, denize girmek, sevdiklerine yardım etmek
 • Nefret ettiği şeyler: Pejmürde giysiler, uluorta konuşmak, acele ettirilmek, yabancı insanlar, özel hayatını anlatmak
 • Gizli tutkuları: Arkadaşlarına ve ailelerine göz kulak olmak
 • Güçlü yanları: Sebatkâr, hayal gücü yüksek, sadık, duygusal, sempatik, ikna gücü yüksek olmaları
 • Zayıf yanları: Bunalımlı, kötümser, şüpheci, manipülatif olmaları

Yengeç burcunun kişisel özellikleri

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. Yengeç burcu dört kardinal burçtan biridir. Bu burçlar mevsimleri başlatır. Koç, baharı; Yengeç, yazı; Terazi, sonbaharı; Oğlak ise kışı başlatır. Bu burçlar özgün olmayı severler ve yaptıkları her şeyde birinci olmayı isterler. Akım belirleyicidirler; arkadaş ortamlarında partileri, organizasyonları onlar başlatır.

Yengeç burcu, tıpkı Akrep ve Balık gibi su elementine bağlıdır. Zodyak’ın ilk su burcu olduğu için, duygu denizinin ve yaratıcı suların akmasını sağlayan bir nehir gibidir. Yengeç burcu insanları etrafındaki herkesin mutlu olmasını ister. Yengeç gezegen döngüsü etkisi altındayken ailemizle ve sevdiklerimizle vakit geçirme ihtiyacı hissederiz.

Duyguları ve kalpleri tarafından yönetilen Yengeçler kalabalığa karışmakta güçlük çekerler. Yengeç burcu Dünya’ya en yakın, duygularımızı en çok etkileyen, iç benliğimizi yöneten, derin arzularımızı ve duygusal isteklerimizi ortaya çıkaran bir gök cismi olan Ay tarafından yönetilir; Ay döngüsünün fazları Yengeçlerin içsel gizemlerini derinleştirir ve onların kontrolü dışında, kısa süreli duygusal örüntüler yaratır. Hayatlarının ileriki dönemlerinde ruhsal çalkantılar nedeniyle sabırsızlık, sevgisizlik, bencillik, kendine acıma veya manipülasyon gibi huylar ortaya çıkabilir. Öte yandan hayatlarından memnun oldukları dönemlerde başkalarına yardım etmeyi, çatışmadan kaçınmayı severler.

Yengeç enerjisi, tıpkı bir yengeç kıskacı gibi, iş güvenliğinden aile üyelerine kadar rahatlığa dört elle sarılmamıza sebep olur. Ayrıca tıpkı yengecin evini sırtında taşıması gibi, Yengeç burcu insanları da nereye giderseler gitsinler kendilerine güvenli ve rahat bir ortam yaratmaya çalışırlar. Değişim, kök salmayı seven bu burcu huzursuz eder.
Yengeç burcu gezegen geçişi sırasında kendimizi duygusal ve nostaljik hissedebiliriz. Duygular ve sezgiler mantığın ve zekânın önüne geçer. Bu dönemler kendimizi ve sevdiklerimizi beslememiz gereken dönemlerdir. Yengeç enerjisi ruhun gıdasıdır ve bir kez bu gıdanın tadına baktığınızda sakinleşmiş, doymuş hissedersiniz.

 

Yengeç burcu kadını

Yengeç burcu

Yengeç burcu kadını – Aşk

Gerçekten âşık olan Yengeç kadınları, bir girdaba kapılarak sizi geri kalan dünyanın ortadan kaybolduğu gizli bir bölgeye götürürler. İlk başta harika gibi görünse de bu tür ilişkiler çoğu zaman sembiyotik, bağımlı ilişkilere evrilir. Bu burcun kadınları doğuştan başkalarını mutlu etmeye isteklidir ve size yaptıkları şeylerin takdir edilmesini isterler. Zaman zaman sergiledikleri melodramların haricinde, Yengeç kadınıyla aşk yaşamak son derece doyurucu bir deneyim olabilir.

Yengeç burcu kadını – Cinsellik

Yengeç kadını için cinsellik son derece içten ve kuşatıcıdır. Bir kez onun sevgisiyle sarmalandığınızda asla bırakmak istemezsiniz.

Yengeç burcu kadını – İlişkiler

Yengeç kadınları ilişkilerinde, sevdiklerine karşı sevgi dolu ve tutkulu olma eğilimindedirler. Bir kez bağlandıklarında yalnızca bir kişiyle derin bir bağ kurmak isterler. Bir Yengeç kadını aşkı bulduğu zaman arkadaşlar ve diğer ilişkiler bir kenara atılır; bu ilişkileri görmezden gelmek de sıklıkla Yengeç tükenmesiyle sonuçlanır.

Yengeç burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Yengeç kadınının kendini en mutlu hissettiği yer evidir; ev onun için rahatlama ve tazelenme kaynağıdır. Dinlenebileceği ve güzel yemekler yiyebileceği sessiz bir ortam arayışında olan Yengeç kadını kalabalık sokaklardan, gürültücü komşulardan hoşlanmaz ve genel olarak su kenarında yaşamayı ister.

 

Astroanaliz İletişim Zeynel Eroğlu
İyilik daima sizinle olsun…

İlgili Yazılar

Leave a Comment