Home BÜYÜLER Yıldızname ve Büyü

Yıldızname ve Büyü

by Zeynel Eroglu
0 comment

Yıldızname ve Büyü Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Bilgiler…

Yıldızname ve Büyü konusu yüzlerce yıldır insanlarda merak uyandırmış ve aradaki ilişkiyi çözmek adına bazen binlerce ömür harcanmıştır. Yıldızname ve Büyü konusu sadece tüm toplumların merak ettiği bir gerçeklik değil, günümüzde Bilim İnsanlarının üzerinde araştırmalar yaptığı ve Yüksekokullarda tez niteliğinde bir oluşum ve olgu unsurudur. Yıldızname ve Büyü konusu bırakın bir kaç sayfayı, bir kaç kitap ile ifade edilemeyecek kadar derin ve dolu dolu bir bilgidir.
Yıldızname ve Büyü denilince yada bu iki isim bir arada zikredilince bir çok insanın merakının uyanması yanında, tüylerin ürperdiği de bir gerçektir. Çünkü Yıldızname konusunun gerçek olması yanında tüyler ürperten diğer bir gerçeklik konusu da Büyü’dür.
Yıldızname ve Büyü hakkında ele alacağımız bu yazımızda sizlere Yıldızname ve Büyü , Yıldızlar, Yıldızname İlmi ve aradaki ilişkinin ardında ki Büyü konusu hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız…

Yıldızname ve Büyü konusuna değinmeden önce Yıldızname ilmi hakkında bilgi vermek daha doğru olacaktır…

Yıldızname ve Büyü – YILDIZNAME
Yıldızname; temel anlamda adından da anlaşılacağı üzere Yıldız ve burçlarla uğraşan bir yorum şeklidir. Ve özellikle Türk-İslam felsefesinde hayat bulmuş ve Osmanlılar döneminde çok geliştirilmiş ve yaşatılmıştır.

Yıldızname ve Büyü – FAL KONUSU

Maalesef günümüzde Yıldızname’nin Fal ile karıştırılması hatta çok yanlış bir tutum olarak fal ile Yıldıznamenin bir tutulması olayı çok sık rastalanılan bir durumdur.

Fal, sadece 6. his ve odaklanmakla alakalıdır.

Yıldızname ve Büyü – YILDIZNAME İLMİ

Yıldızname ise başlı başına bir ilimdir. Bu ilim, bünyesinde Havası, Cifiri, Ebcedi, 6. Hissi ve daha bir çok islami değeri taşır. Bu değerler olmadan Yıldızname bakımı olmayacaktır, yapılmayacaktır. Çünkü bu ilimlerden birinin bile eksik olması Yıldızname’nin bakılamayacağının en kalıplaşmış ifadesidir…

Yıldızname ve Büyü – YILDIZNAME’DE NELER ÇIKAR?

Yıldızname’de manevi hastalıklardan, kişinin ruhi durumuna, fiziksel özelliklerinden, büyü, nazar, musallat, cin çarpması kadar bir çok problemine kadar her türlü sorunu ortaya çıkmaktadır.

Fal, sadece olayları ele alır, size bir çözüm sunmaz. Yıldızname ise hem olayları oluş sürecine kadar ele alır, hem de bu olayların kişinin başına nerede, ne zaman, neden, nasıl ve kim yada kimler tarafından getirildiğine kadar çözümler sunar ve hatta gerekirse bu çözümleri üretebilir. Bu çözümlerle kişinin doğasına en uygun şekilde işlem yapılır, tedavi oluşturulur.

Görüyorsunuz ki; Yıldızname ilmi anlatılamayacak hatta, yazılıp çizilemeyecek kadar derin bir ilimdir. Herkes Yıldızname bakamaz. Bunun için kişide yada medyum-hocada gerekli vasıfların oluşmuş yada var olmuş olması gerekir.

Yıldızname ve Büyü – YILDIZLAR, YILDIZNAME VE BÜYÜ
Yıldızname ve Büyü konusuna gelince; Yıldızlar, Yıldıznamede önemli yer tutar. Kişinin yıldızı doğum anında güneşe bakar vaziyettedir. Bu yıldız, hayatı boyunca kişiye yön verir, yaşamı boyunca ortaya çıkan olaylar ve hadiselere zemin hazırlar diyebiliriz. Büyü, Yıldızname ve Büyü ilişkisi saptanarak yapılır… Evet bu kesinlikle doğrudur. Diyelim ki kişinin yıldızı A burcu, bildiğimiz Astrolojik anlamda değil, ebced hesabı ile belirlenen burcu A burcudur. Ve A burcunun elementi baz alınarak büyü yada tılsım vs. gibi işlemler hazırlanır. İşte Yıldızların önemi burada başlar. Dahası Yıldızların oynadığı gizli başrol budur.

Yıldızname ve Büyü ilişkisi kişinin doğum tarihi ile tam bir orantı halindedir.

Yıldızname ve Büyü İlişkisi, hangi işin ne zaman yapılması gerektiğini söyler ve büyülerin zamanını tayin ederler. İŞte, bir 16.yy yıldıznamesinde yeralan, güneşin ve ayın girecekleri burçlarla büyülerin konuları arasındaki bağlantının anlatıldığı listenin bir bölümü:

Yıldızname ve Büyü Düsmani yenme büyüsü: Güneş, aslan burcuna girdiğinde.

Yıldızname ve Büyü Topraktan su çikarma büyüsü: Güneş, akrep burcuna girdiğinde.

Yıldızname ve Büyü Kötü ruhlari uzaklastirma büyüsü: Güneş, ikizler burcuna girdiğinde.

Yıldızname ve Büyü Düsmanin dilini baglama büyüsü: Ay, Sarrateyn yıldızına geldiğinde.

Yıldızname ve Büyü Erkegi karisina daha fazla baglayan büyü: Ay, yay burcuna girdiğinde.

Yıldızname ve Büyü Düsmanin hiç uyumamasini saglama büyüsü: Ay, Cebhe yıldızına geldiğinde.

Yıldızname ve Büyü Düsmanlari yoketme büyüsü: Ay, Deberán yıldızına geldiğinde.

Yıldızname ve Büyü Erkegi kadina ásik etme büyüsü: Ay, Sarfe yıldızına geldiğinde.

Yıldızname ve Büyü Yagmur yagdirma büyüsü: Ay, Simák yıldızına geldiğinde.

Yıldızname ve Büyü Bir sehri ortadan kaldirma büyüsü: Ay, Zubána yıldızına geldiğinde.

Yıldızname ve Büyü Düsmani asagilayip rezil etme büyüsü: Ay, Muahhar yıldızına geldiğinde.

19. Asrın ikinci çeyreğinde hazırlanmış bir yıldıznamenin Büyü ve Yıldız ilişkisi olan bölümünde: Müneccim, köklü bir degişiklik yaparak ‘efrenci’ yani ‘miládi’ takvime göre konuşuyor ve geleceği 1 Ocak’ın rastlayacağı günlere göre yorumluyor:

YILDIZNAME VE BÜYÜ – PAZAR: O sene gayet bereketli geçer, hastalar sifa bulur ve asik suratlilar bile neseli bir hál alirlar.

YILDIZNAME VE BÜYÜ – PAZARTESI: Halk perisan olur, gökten dert ve sikinti yagar, ekinler bile kurur.

YILDIZNAME VE BÜYÜ – SALI: Etrafi salgin hastaliklar kaplar, çok az kisi saglam kalir.

YILDIZNAME VE BÜYÜ – ÇARSAMBA: Havalar iyi gider, yaz ve kis mutedil olur ama beklenmedik ölümler yasanir.

YILDIZNAME VE BÜYÜ – PERSEMBE: Yer yer salginlar çikar ama çok fazla yayilmaz ve insanlar büyük tehlikeler içerisinde kalmazlar.

YILDIZNAME VE BÜYÜ – CUMA: O sene mutlu geçer ama çocuk hastaliklarinda artis görülebilir.

YILDIZNAME VE BÜYÜ – CUMARTESI: Kitlik görülebilir, anneler ve babalar çocuklari yüzünden üzüntüye ugrayabilirler.

YILDIZNAME VE BÜYÜ İlişkisine göre, Yıldıznamede olaylar meteor düsmesi, ay tutulması yada kuyruklu yıldız çıkması gibisinden tabiat olaylarına göre degerlendirilmiştir. Bunların örneklerini aşağıda bilgilerinize sunuyoruz:

GÜNES TUTULURSA: Feláketler yasanir, hersey birbirine girer, ayaklanmalar çikar ve insanlar sadece üzüntü çekerler.

AY TUTULURSA: Halk mihnet ve sikinti içerisine girer, dogu viláyetlerinde büyük olaylar çikar ve bu arada Araplar da birbirlerine girerler, özellikle Yemen’de kan gövdeyi götürür.

YENI AY GÖRÜNÜRSE: Halk refaha kavusur, hersey güllük gülistan olur ve toprak öylesine bereketli bir hál alir ki, çöller bile yeserir.

KUYRUKLU YILDIZ ÇIKARSA: Yildizin en belirgin sekilde göründügü yerde isler karisir, etrafi fitne sarar ve o bölgedekan dökülür.

DÜNYAYA YILDIZ (METEOR) DÜSERSE: Düsmanlarin birdenbire saldirmalari ihtimali artar, heryeri yalan söylentiler sarar ve halk bir lokmaya muhtaç hále gelir.

GÖKKUSAGI BELIRIRSE: Gökkusaginin batida görünmesi hálinde hastaliklar basgösterir ama doguda çikacak olursa Sam taraflarinda huzursuzluklar yasanir.

İlgili Yazılar

Leave a Comment