Home Astroloji Ve Açılar

Astroloji Ve Açılar

by Zeynel Eroglu

Astroloji Ve Açılar Yorumları

Astroloji ve AçılarGezegenler arası ilişkiyi anlamak için, öncelikle birbirlerine göre bakış açılarını ele almak gerekir. Çünkü etki, gezegenlerin dizilmeleri esnasında, aralarında belli bir açı varsa meydana gelir.

Açılar kişiliğimizi ve kalıbımızı oluşturan kuvvetlerin birbirleriyle olan ilişkileridir. Bunun doğum haritasındaki yansıması da, kişide ortaya çıkan özelliklerin ne zaman tam ve pozitif olduğu, ruhsal olumsuzlukların hangi alanlarda oluştuğu şeklindedir.

Gezegenler belli açıların etkisi altındadır. Belli açılar (0, 90, 120…vb) oluştuğunda, bu derecelerden biraz azı biraz fazlası etki alanına girer. Uranüs, Satürn, Jüpiter, Mars, Venüs ve Merkür herhangi bir bakış açısına yaklaştığında, 6 derecelik, uzaklaştığında 8 derecelik bir etki sahası vardır.

Astroloji Ve Açılar Hakkında Detaylı Bilgiler

Örneğin Venüs, Jüpiter’e 90 derece açı ile yaklaşırken 6 dereceden başlayıp 8 derece geçene kadar açının etkisi sürecektir. Güneş ve Ay’ın etki alanları daha fazladır. Güneş’in etki alanı yaklaşırken 12 derece, uzaklaşırken 17 derece, Ay için ise yaklaşırken 8 derece, uzaklaşırken 12 derece alınır.

Bahsettiğimiz bu sayılar sadece 0, 90, 120, 180, gibi ana açılara ait değerlerdir. Bunun yanı sıra 60 derece için 5-6 derecelik yaklaşma-uzaklaşma değerleri alınır. 30, 75, 135, 150 gibi ikinci derecede önemli açılar için yaklaşma değeri 2 derece, uzaklaşma değeri 3 derece olarak alınır. Güneş ve Ay için bu açılara 1 derece eklenir.

Astroloji Ve Açılar konusu hakkında soru,sorun ve görüşleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz…